Aj tretí zápas víťazne

9x
18. September 2014

Hokejisti stále bez prehry

Uprostred týždňa pokračovala prvá hokejová liga tretím kolom. Bardejovčania zvládli úvodné dva zápasy, v 2. kole vyhrali v Prešove 2:0, keď sa o oba presné zásahy postaral Cútt. V stredu domáci privítali Liptovský Mikuláš, ktorý taktiež ešte  doposiaľ nezaváhal.

V piatej minúte sa mohli ujať vedenia domáci, avšak hostí podržala tyčka. V jedenástej minúte sa vedenia ujali hostia, keď vyrazenú strelu Klimčík zasunul za Palka – 0:1.

Hostia sa z vedenia dlho netešili, o desať sekúnd už bolo vyrovnané.  Vaško ideálne našiel Kohutiara a ten zasunul puk popod betóny Hollého – 1:1. V závere tretiny si ešte Bardejov vypracoval niekoľko príležitosti, avšak gól už nepridal.

Úvod prostrednej časti sa vydaril HC 46. Vaško získal puk, prešiel až pred gólmana hostí a toho aj prekonal – 2:1.

Aj v ďalšom priebehu boli aktívnejším celkom domáci, Cútt neprekonal Hollého. Ako vyšiel Bardejovu gólovo začiatok zápasu, tak mu vyšiel aj koniec. Minútu pred koncom po peknej individuálnej akcii Kohutiar pridal svoj druhý gól a celkovo tretí gól domácich – 3:1.

Tak ako skórovali domáci na začiatku druhej tretiny, tak dali gól hostia. Po 70 sekundách prekonal Palka Kadlubjak a znížil na rozdiel jediného gólu – 3:2.

Dvanásť minút pred záverom domáca obrana nebola pozorná a hostia vyrovnali. Hruška si puk neustrážil, prišiel oň a Poliaček zachytil jeho prihrávku a príklepom vyrovnal na 3:3.

Jedenásť minút pred záverom sa vybral na sólo jazdu hosťujúci Bartík, avšak Palka neprekonal. V čase 49:52 prišlo rozhodnutie na druhej strane. Baláž strelil víťazný gól Bardejova – 4:3.

Piaty gól pridal Bardejov v čase 55:43, úvodný gól v drese HC 46 Bemaco si pripísal Segľa.

HC 46 Bardejov – MKH 32 Liptovský Mikuláš 5:3 (1:1, 2:0, 2:2)

Góly a asistencie: 11. Kohutiar (Vaško, Šimčak), 22. Vaško, 39. Kohutiar, 50. Baláž (Zikmund), 56. Segľa (Vaško, Prokop) – 11. Klimčík (Mezovský, Uhrík), 42. Kadlubiak (Trochta, Poliaček), 48. Poliaček

HC 46 Bardejov: Palko (Andreanin) – Slimák, Takáč, Devečka, Hruška, Mojdis, Hopkovič, Gajdoš – Baláž, Cútt, Hričina – Segľa, Prokop, Saliji – Kohutiar, Šimčák, Vaško – Zikmund, Česelka.

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Hollý (Pútec) – Nitriansky, Školiak, Janči, Kadlubiak, Mezovský, Duriš, Holiga, Oravec – Macík, Kuric, Bartík – Poliaček, Trochta, Roháč – Uhrík, Piatka, Klimčík – Marcinko, Divok.