Futsalisti dosiahli obrovský úspech

8x
19. September 2014

Hrdinom zápasu J. Bialončík

Futsalisti Partizána Bardejov privítali v odvetnom zápase kvalifikácie Euro Challange tím Heiro Rzeszów. V prvom zápase na palubovke poľského tímu naši chlapci dosiahli do odvety výborný výsledok, remízu 2:2 by pred prvým zápasom brali. No mrzeli chyby, Bardejov v Rzseszówe mohol aj vyhrať.

Do odvetného zápasu išli Bardejovčania skromne, stále boli favoritmi dvojzápasu hostia. Partizán pred domácim publikom sa do súpera zahryzol od začiatku a začal diktovať tempo hry.  Aj keď sa vedenia ujali hostia, domáci vyrovnali. V prvom polčase sa ešte raz dostali hráči Heira do vedenia, opäť však Bardejovčania vyrovnali.  Týmto výsledkom (2:2) sa skončil aj prvý polčas, takže pred druhou časťou bolo všetko otvorené.  Hráči zvolili opatrnú taktiku, avšak domáci boli lepším tímom a dostali sa aj do vedenia.  Šok prišiel dve minúty pred záverom, keď hostia z protiútoku vyrovnali na 3:3. Za tohto stavu by postupovali Poliaci, keďže sa počíta počet gólov u súpera.  V závere sa domáci odhodlali k hre bez brankára, hráči Heira urobili chybu, Partizán sa dostal do brejku a Jakub Bialočík 15 sekúnd pred klaksónom strelil víťazný a postupový gól. Na palubovke vypukla obrovská radosť domácich hráčov i fanúšikov.

Partizán Bardejov – Heiro Rzeszów 4:3 (2:2)

Góly: 2x Nemergut, Guľáš, J. Bialončík

Zostava Partizána: Makeľ – Sališ, Kamidra, Lazúr, B. Bialončík – Križanovský, J. Bialončík, Guľáš, Nemergut

(10:35, j)