V druhom polčase otočili a získali tri body

6x
27. September 2014

Bardejovčania získali dôležité tri body

A-2.JPG

Futbalisti Partizána Bardejov odohrali dnes (27. septembra 2014) ďalší zápas v druhej futbalovej lige. V 10. kole privítali Slavoj Trebišov. V uplynulom kole Bardejovčania remizovali vo Zvolene 0:0, Trebišov porazil na domácej pôde Tatran Prešov 1:0.

V úvode zápasu boli lepším tímom Bardejovčania, no vyloženejšiu šancu si nevypracovali.  V 14. minúte sa domáci dočkali prvej príležitosti, no Gruca nezasunul loptu do brány. O desať minút sa do šance dostal opäť Gruca, no ani tentokrát sa z gólu netešil. V 34. minúte padol prvý gól v stretnutí a loptu zo siete ťahal domáci brankár Molčan. Capko prihral Lorenzovi, ktorý sa sám rútil na brankára a namieril presne - 0:1. V ďalšom priebehu Partizán hostí zatlačil, avšak bezvýsledne. Ešte v závere mohol vyrovnať Berecký, no lopta letela nad bránu.

V druhom dejstve sa domáci snažili s výsledkom niečo urobiť. V 56. minúte Palša poslal loptu iba k brankárovi Trebišova, ktorý ju bezpečne chytil. V týchto minútach Bardejov poriadne tlačil a odmena prišla v 62. minúte. Grohoľ dostal loptu v šestnástke, no hosťujúci hráč ho fauloval a rozhodca odpískal pokutový kop. Palša si postavil loptu na biely bod a nedal hosťujúcemu gólmanovi šancu - 1:1.

Domáci boli v druhom polčase aktívnejší a strelili aj druhý, víťazný gól – Ján Zápotoka vystrelil z 25 metrov a trafil do šibenice Barátovej brány – 2:1.

O niekoľko minút mohol Bardejov pridať aj tretí gól, no hostia boli v obrane pozorní. V závere už Bardejov podržal loptu i výsledok, za zmienku stojí ešte v nadstavenom čase červená karta pre hosťujúceho Tomka, ktorý ju videl za druhú žltú.