Futbalisti sa s domácim publikom rozlúčili prehrou

10x
25. Máj 2014

Bardejov nezvládol posledný domáci zápas

V nedeľu od 17:00 odohrali futbalisti Partizána Bardejov posledný domáci zápas v sezóne 2013/2014. V stretnutí sa stretli s poslednou Šaľou a nič iné ako výhru si nepripúšťali.  No úvodný gól strelili po pol hodine hry hostia a domácim sa do polčasu nepodarilo vyrovnať. V druhom dejstve sa od úvodu Bardejov do súpera zahryzol, avšak gólovo sa nevedel presadiť. Ak sa už zdalo, že by domáci mohli vyrovnať, Šaľa udrela druhýkrát. Hostia prehustili stred ihriska a čo sa dostalo pred gólmana Kolmokova, to brankár zvládol. Domáci sa predsa dočkali v 83. minúte, keď M. Berecký znížil na 1:2. Záverečné minúty patrili domácim, avšak vyrovnať sa im nepodarilo a tak z troch bodov sa radovali hráči Šale. V poslednom kole cestuje Bardejov do Dubnice nad Váhom.

Hlasy trénerov:

Tréner Šale Ondrej Takacs: „Vedeli sme, do čoho ideme, domáci majú kvalitné družstvo. Išli sme s defenzívnou taktikou, hrať zozadu, neotvárať to, čiastočne nám to vyšlo. Mali sme výškovú prevahu, pomohli nám štandardky, z ktorých sme dali góly. Veľmi dobrý výkon podal náš brankár.“

Domáci tréner Rastislav Kica: „Ani vo sne by ma nenapadlo, že budem hodnotiť prehru, prvú v tejto sezóne. Chlapci zahrali, hlavne druhý polčas, snaha tam bola. Bol to súboj Kolmokova s naším mužstvom. On ich dnes podržal. Škoda, že v 1. polčase nebol dôrazný V. Pyda, je to preňho nová skúsenosť, mohol sa gólovo presadiť. Aj sme sa obávali, že súper bude mať výškovú prevahu a aj tak rozhodli dve štandardky. Chýbali nám viacerí hráči, niektorí nastúpili so sebazaprením. Sme sklamaní, že sme sa s domácim publikom rozlúčili nie víťazstvom, ale prehrou. Mali sme prevahu počas celého zápasu, ale futbal sa hrá na góly a tie sme nedali.“

Partizán Bardejov - FK Slovan Duslo Šaľa 1:2 (0:1)

Bardejovčania nastúpili v tejto zostave: Molčan - Palša, Grohoľ, Andrič (63. Andraščík), Kica, Gruca, Staš, Pyda (63. Berecký), L. Zápotoka, Pavúk (76. J. Zápotoka), Kuhajdík