Prvá domáca prehra

985x
09. Október 2014

Dukla Michalovce nedala domácim šancu

logo .jpgV stredu 8.9.2014 nastúpili hokejisti HC 46 Bardejov na zápas deviateho kola, v ktorom privítali silný celok Michalovce. Aj keď takéto zápasy jasných favoritov nemajú, miernym bol Bardejov.  Zápas začal z ostra od začiatku a niekoľko šanci si hneď v úvodných minútach vypracoval Bardejov, no bez gólového efektu.  Skóre otvorila Dukla v trinástej minúte, keď odrazený puk Linet poslal do siete – 0:1.

V závere prvej dvadsaťminútovky domáci súpera zatlačili a vytvorili si mierny tlak. Z neho sa im minútu a pol pred sirénou podarilo vyrovnať, Baláž sa oprel do puku a hosťujúcemu Borkovi nedal šancu – 1:1.

Úvod prostrednej časti hry vyšiel hosťom a už po minúte sa tešili z gólu. Palkovi v domácej bráne vypadol puk a Fajčák túto chybu potrestal a poslal hostí do opätovného vedenia – 1:2.

Domáci HC mohol ihneď vyrovnať, avšak Prokop mieril tesne vedľa. V polovici hry mal veľkú príležitosť Šechný, no prázdnu bránu netrafil. Následne sa do dvoch šancí dostal Bardejov, ale hosťujúci gólman bol pozorný. Odpoveď prišla hneď z protiútoku, druhý gól si pripisal Linet, aj keď kúsok šťastný – 1:3. Po tomto góle do brány prišiel Andreanin.

Do konca druhej tretiny už gól nepadol, hra sa rýchlo prelievala z jednej strany na druhú. V treťom dejstve domáci nedali rýchly gól, čo sa podpísalo na ďalšom priebehu. Hráči začali byť nervózny, Michalovce si pozorne držali vedenie. V záverečnej minúte domáci hrali bez brankára a pri power-play inkasovali štvrtý gól z hokejky Čížeka. Dukla ako prvá túto sezónu porazila bardejovské hradby a domácemu tímu pripísala prvú domácu prehru. Medzi najlepších hráčov patril hosťujúci brankár Borko.

HC 46 Bardejov – Dukla Michalovce 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Góly a asistencie: 19. Baláž (Cútt) – 13. Linet (Banovský, Urban), 22. Fajčák (Drotár, Šechný), 31. Linet (Šeliga), 60. Čížek

HC 46 Bardejov: Palko (Andreanin) – Takáč (C), Slimák, Devečka, Hruška, Hopkovič, Gajdoš – Vaško, Cútt, Baláž – Segľa, Prokop, S. Saliji – Hričina, Sabol, G. Saliji – Zikmund, Šimčák, Kohutiar.

HK Dukla Michalovce: Borko (Fedor) – Šterbák, Kubát, Urban, Briják, Šeliga, Tkáč, Buraľ – Drotár, Šechný, Fajčák – Podsedlý, Majerník, Čižek – Cmorej, Linet, Banovský – Schnelly, Huňady, Fedorko.

(18:20, red)