Futbalisti a futbalistky vyhrali 3:0, juniorky 13:0

10x
19. Október 2014

Bodovali muži a ženy

Futbalisti Partizána Bardejov v sobotu 18.10. v rámci 13. kola privítali na svojom štadióne celok Popradu. Domáci v posledných stretnutiach bodovali na súperových trávnikoch a doma chceli potvrdiť vzrastajúcu produktivitu bodovania. Obaja súperi sa už túto sezónu stretli a Poprad vo svojej domácej premiére v druhej lige Bardejov porazil.

Úvodnú príležitosť mali domáci v 10. minúte, no kapitán Palša gólmana neprekonal. Od úvodu boli domáci aktívnejší a súpera zatlačili na jeho polovici. Po polhodine mali domáci ďalšiu príležitosť, no ani tentokrát sa z gólu netešili. Kolibab v šestnástke prihrával Grucovi, no jeho strela šla tesne vedľa ľavej tyčky. O minútu sa situácia zmenila, na Molčana sám postupoval Kubus, no namieril to rovno do brankára. V závere polčasu sa ešte Bardejov dostal pred Popradskú šestnástku, avšak šancu si už nevypracoval.

V druhom dejstve sa po desiatich minútach ujali domáci zaslúženého vedenia. Rohový kop zahrával Revák, poslal loptu do päťky, tam si nabehol voľný Palša a nikým nechránený nedal brankárovi hostí šancu – 1:0.

Hra sa postupne vyrovnala, plynulosť hry prerušili viaceré striedania. V 70. min. si diváci druhýkrát zakričali gól: Strelu J. Zápotoku ešte gólman hostí vyrazil, no len pred Gagnona a ten sa zapísal do streleckej listiny – 2:0.

O päť minút sa domáci ocitli v ďalšej šanci, no hráči ju zbabrali. V závere sa hra už len dohrávala, domáci súpera do šancí nepúšťali. V 90. minúte sa Gagnom krásne vyhol ofsajdu a postupoval sám na Huszárika – tento mininájazd úspešne premenil a strelil tretí gól Bardejova.

Bardejovčania teda v trinástom kole získali plný počet bodov a v tabuľke sú na tretej pozícii, bod za Zvolenom. Prvé sú Michalovce. V štrnástom kole cestuje Partizán do Dolného Kubína, no pred tým v utorok privíta v Slovenskom pohári Banskú Bystricu.

Partizán Bardejov – FK Poprad 3:0 (0:0) Góly: 54. Palša, 70. Gagnon, 90. Gagnon

Bardejovčania nastúpili v tejto zostave: Molčan – Berecký, Staš, Palša, Kica – L. Zapotoka, Revák (85. Stachura) – Gruca (79. Guľa), Grohoľ, Gagnon – Kolibab (46. J. Zapotoka)

Futbalistkám Partizána Bardejov sa ako nováčikovi v prvej lige darí. V minulom kole ženy a juniorky v domácom prostredí remizovali so Slovanom Bratislava zhodne 0:0. V siedmom kole vycestovali do Bratislavy, kde sa stretli s miestnou Dúbravkou. Ženy vyhrali v zápase rovnako ako muži 3:0, keď dva góly strelila Šurnovská a jeden pridala uzdravená Rosoľanková.  Bardejovčanky z piatich odohraných stretnutí vyhrali trikrát. Juniorky súpera deklasovali a vyhrali jasne 13:0. V tabuľke sú na druhom mieste.

Ženy: FK Dúbravka Bratislava – Partizán Bardejov 0:3 Góly: 29. Rosoľanková, 59. a 78. Šurnovská

Bardejovčanky nastúpili v tejto zostave: Kuľková (46. Šurnovská – 84. Kleinová), Semhricová, Rosoľanková, Polláková, Čekanová (64. Sobeková), Fedorková, Berežná, Bochinová, Roháčová, Mikolajová, Chládeková

Juniorky: FK Dúbravka Bratislava – Partizán Bardejov 0:13 Góly: 17. a 31. Iľková, 20. a 26. Mazurová, 39. a 46. Gmitterová, 58. Galarovičová, 70., 73., 75. a 79. Valancová, 76. Bosáková, 80. Kubová

Bardejovčanky nastúpili v tejto zostave: Mochnacká – Kubová, Čerkalová, Gmitterová, Mazurová, Iľková (60. Valancová), Galarovičová, Vataščáková (48. Bosáková), Jančuvová, Cingeľová, Vajdová

V ďalšom kole privítajú Bardejovčanky Šaľu.

(13:50, red, foto: J. Šivec)