Oba zápasy pod košmi prehrali

KINGS BARDEJOV - BKM SVIT  57:90  (25:47)

štvrtiny:  9:26, 16:21, 9.25, 23:18

Body a zostava KINGS : Kobulnický 14, Baňas 11, Dendis 9, Billý 6, Kučeravý 6, Čepiga 5, Durkáč 4, Ivan 2, Hitrík, Paľa a Miščík

V sobotu podvečer sa kadeti KINGS predstavili na domácej palubovke proti  súperovi zo Svitu. Hostia v tomto dueli potvrdili úlohu favorita a domácich porazili rozdielom 33 bodov. Úvod duelu patril jednoznačne hosťom, ktorý výbornou obranou zaskočili domácich . Po prvých piatich minútach svietil na tabuli hrozivý stav 2:20.

Po oddychovom čase sa domáci trošku skonsolidovali a prvú štvrtinu duelu prehrali 9:26.  Vyrovnanejší  priebeh priniesla druhá štvrtina duelu . Domáci zlepšeným pohybom  hru vyrovnali a predviedli trochu lepší basketbal. Obraz hry sa nezmenil ani po zmene strán.

Tretiu štvrtinu zápasu mali "podtatranci " opäť vo svojej réžii . Túto časť stretnutia vyhrali 25:9. Domácim sa podarilo nakoniec vyhrať záverečnú časť hry  v pomere 23:18. V stretnutí na obidvoch stranách dostali príležitosť všetci hráči, ktorí boli k dispozícii.

KINGS BARDEJOV - SPIŠSKÁ NOVÁ VES  53:98  (25:55)

štvrtiny: 8:28, 17:27, 11:14, 17:29

Body a zostava KINGS : Baňas 14, Paľa 9, Kobulnický 7, Kučeravý 7, Čepiga 5, Dendis 5, Hitrík 4, Miščík 1,  Durkáč 1, Ivan a Billý

Na tento zápas kadeti KINGS nastúpili so snahou vylepšiť dojem zo sobotňajšieho zápasu so Svitom a favoritovi duelu klásť čo najväčší odpor a sťažiť súperovi cestu za víťazstvom.  Žiaľ, realita na ihrisku bola úplne iná. Hostia nenechali nikoho na pochybách a o svojom víťazstve rozhodli už v prvej štvrtine,  ktorú vyhrali jednoznačne o 20 bodov v pomere 28:8. Hostia dominovali aj v ďalších častiach hry a rozdiel v skóre postupne narastal.
 V tomto dvoj kole naši kadeti výkonnostne  a výsledkovo nepresvedčili a na vlastnej koži sa presvedčili, že za súpermi jednoznačne zaostávajú . Je na čase sa prebudiť do reality a začať na sebe tvrdo pracovať, lebo už môže byť neskoro!

(12:15, kob, foto: j)