Jeden gól je na víťazstvo málo

7x
22. Október 2014

Bardejov sa v útoku trápil, nakoniec prehral

Dnes (streda, 22. októbra 2014) pokračovala druhá najvyššia hokejová súťaž už trinástym kolom, ktoré pre domáci Bardejov šťastné nebolo. Do Bardejova zavítali susedia z Prešova, ktorí boli odhodlaní tri body ukradnúť a odviesť do metropoly Šariša.

Od úvodu sa hral rýchly a dynamický hokej a v štvrtej minúte si Bemaco vypracovalo prvú šancu, no Riečický v bráne Prešova bol pozorný. Ako sa neskôr ukázalo, brankár, ktorého dobre poznajú aj fanúšikovia Bardejova, si dnes vybral svoj deň. Bardejov bol mierne lepším tímom, no aj hostia viackrát pohrozili pred domácou svätyňou. Ak sa už zdalo, že prvá tretina skončí bez gólov, udreli hostia. Dvadsaťjeden sekúnd pred koncom Caban prihrával Tomčákovi, ktorý s prispením tyčky otvoril skóre zápasu – 0:1.

V dvadsiatej druhej minúte mohol Prešov zvýšiť, no Andreanin bol pozorný. O štyri minúty sa z gólu radoval aj Bardejov. Sabol prihrával G. Salijimu, ten okabátil Riečického a vyrovnal na 1:1.

V polovici stretnutia diváci videli šance na oboch stranách, ale gólu sa nedočkali. V 34. minúte sa vedenia ujali opäť hostia. Pavlovský si výborne nakorčuľoval z trestnej lavici a v nájazde nedal Andreaninovi šancu – 1:2.

V 45. minúte nastrelil HC 46 tyčku, autorom bol Takáč. Domácim sa nedarilo v útočnej fáze, hráči nevedeli vymyslieť finálnu prihrávku. V záverečných minútach Bardejov zatlačil, no prekonať Riečického sa im už nepodarilo. Bardejov teda v šarišskom derby podľahol Prešovu tesne 1:2.

HC 46 Bardejov – P.H.K. 3b Prešov 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Góly a asistencie: 26. Saliji (Sabol) – 20. Tomčák (Caban), 34. Pavlovský (Pekarčík)

Zostava HC 46 Bardejov: Andreanin (Palko) – Takáč, Slimák, Hopkovič, Devečka, Gajdoš, Hruška, Česelka – Baláž, Cútt, Vaško – Segľa, Prokop, S. Salijl – Hričina, Sabol, G. Saliji – Hindoš, Šimčák, Kohútiar.

Zostava P.H.K. 3b Prešov: Riečický (Petrík) – Sabol, Vartovník, Kobeľa, Chovan, Novický, Komloš, Guntáš, Tomko – Pavlovský, Kivader, Pekarčík – Hájnik, Tomčák, Ferenc – Čopák, Caban, Potoček – Duplinský, Chalupa, Jaroš.

(20:05, red)