Anjelské číslo 777 bude v Bardejove panovať počas celého roka 2018

1965x
06. Február 2018
Zaujímavé výročie mesta
 
Bardejov tento rok oslavuje zaujímavé výročie
 
V tomto kalendárnom roku mesto Bardejov oslávi významné jubileum - 777. rokov od prvej zmienky o Bardejove. Toľko rokov totiž už uplynulo, odkedy sa v roku 1241 prvýkrát objavil záznam o Bardejove v Ipatievskej kronike.
 
Počas celého roka 2018 sa tak nielen obyvatelia mesta, ale i návštevníci mesta stretnú s magickým číslom 777 skoro všade v meste.
 
Samospráva mesta spolu so svojimi organizáciami má pripravený bohatý program podujatí a rôznych zaujímavých akcií na celý rok a na každom z nich sa bude tento míľnik času v meste pripomínať viacerými aktivitami.
 
Medzi nimi nebude chýbať rozbiehajúca sa bezplatná SMS lotéria o hodnotné ceny, historické plátno s odkazmi pre budúce generácie, ukážky stredovekého života, hudobný program rôznych žánrov počas celého roka, špeciálny sud piva na Bardejovskom jarmoku a ďalšie rôzne atrakcie a podujatia, o ktorých bude verejnosť v dostatočnom predstihu informovaná a niektoré atrakcie ostanú pod rúškom tajomstva a budú odhalené až na konkrétnom podujatí.
 
Oficiálne bude rok 2018 vyhlásený za rok 777. výročia od prvej písomnej zmienky o Bardejove na riadnom zasadnutí mestského zastupiteľstva v marci 2018.
(16:03, bardejov.sk, foto: Darius Zdziebko Photography)
Diskusia
Pridať komentár