Futbalisti prehrali v Dolnom Kubíne, hokejisti vyhrali v Liptovskom Mikuláši

5x
25. Október 2014

Partizán po vypadnutí v pohári v Dolnom Kubíne ťahal za kratší povraz

V štrnástom kole vycestovali futbalisti Partizána Bardejov do Dolného Kubína. Po utorňajšom vypadnutí v Slovenskom pohári mali iba tri dni na regeneráciu.  Po dlhom čase sa zdravotne dal do poriadku brankár Čikoš-Pavličko, ktorý sa predstavil v bardejovskej bráne.

V prvom polčase videli diváci vyrovnaný priebeh stretnutia bez gólov. Druhý polčas vyšiel lepšie domácim a v 52. minúte  sa ujali vedenia. Na rohový kop si nabehol Bumbera a Čikoš-Pavličko bol prekonaný – 1:0. V 70. minúte sa z gólu opäť radovali domáci hráči. Sami z voleja trafil nádherne a Kubín vyhrával 2:0.

Šesť minút Bardejov znížil na rozdiel jediného gólu. Strelou z priameho kopu prekonal domáceho gólmana Palša. Partizán však už do konca duelu nedokázal vyrovnať a tak z Dolného Kubína odchádza bez bodu.

Dolný Kubín – Partizán Bardejov 2:1 (0:0)

Góly: 52. Bumbera, 70. Sani – 84. Palša

Partizán Bardejov nastúpil v tejto zostave: Čikoš-Pavličko – Palša, Grohoľ, Stachura (79. Pavúk), Kica, Revák (74. Guľa), Gagnon, Staš, Zapotoka, Berecký, Kolibab (69. Pyda)

IMG_3861.JPG

Takisto štrnáste kolo odohrali aj hokejisti, v piatok sa tešili z troch bodov po výhre v Liptovskom Mikuláši. Úvod zápasu vyšiel domácim ukážkovo. V tretej minúte sa ujali vedenia po góle Poliačeka. V 8. minúte na 2:0 zvyšoval Piatka. Po tomto góle došlo k výmene brankárov, Palka nahradil Andreanin.

Štyri minúty pred prvým klaksónom Bardejov znížil. Hostia využili presilovku, Vaško prihrával Balážovi a ten brankárovi nedal šancu. V druhej tretine sa najprv Bemaco ubránilo dvojnásobnej presilovke. V druhej časti hry padli v priebehu jednej minúty tri góly. V čase 26:41 Bardejov vyrovnal, presadil sa Cútt. O sedemnásť sekúnd viedli opäť domáci, autorom bol kapitán Kuric. V čase 37:27 Hričina vyrovnal a bolo 3:3. Táto bláznivá časť hry pomohla Bardejovu. V tretej tretine padli opäť tri góly v priebehu necelej minúty. Na 4:3 z pohľadu Bardejova zvyšoval v 54:45 Takáč, v 55:19 Hričina vyhnal domáceho gólmana Hollého, no Bachan sa nestihol ani zohriať a v čase 55:33 Mikuláš inkasoval šiestykrát. Bardejovčania teda vyhrali v Liptovskom Mikuláši zaslúžene 6:3.

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HC 46 Bardejov 3:6 (2:1, 1:2, 0:3)

Góly a asistencie: 3. Poliaček (Mezovský), 8. Piatka (Kadlubiak), 37. Kuric (Macík) – 17. Baláž (Vaško, Takáč), 37. Cútt (Baláž, Vaško), 38. Hričina (Hopkovič, Devečka), 55. Takáč, 56. Hričina (Devečka), 56. Baláž (Vaško, Cútt)

HC 46 Bardejov nastúpil v tejto zostave: Palko (8. Andreanin) – Takáč, Slimák, Gajdoš, Hruška, Hopkovič, Devečka – Cútt, Baláž, Vaško, Prokop, Segľa, S. Saliji, Hričina, Sabol, Česelka, G. Saliji, Šimčák, Kohutiar.

(18:10, red)