Na štadión musela prísť sanitka, Hričina si tak skoro nezahrá

16x
26. Október 2014

Hričina na niekoľko týždňov dohral, má otras mozgu a zlomené rebrá

Dnes (nedeľa, 26. októbra 2014) pokračovala druhá najvyššia hokejová súťaž už 15. kolom. Bardejovčania po výhre v Liptovskom Mikuláši http://ahoj.tv/clanok/futbalisti_prehrali_v_dolnom_kubine_hokejisti_vyhrali_v_liptovskom_mikulasi.html privítali papierovo slabšie Topoľčany.

Domáci vstúpili do stretnutia ukážkovo a už po niekoľkých sekundách sa tešili z gólu. Segľa ukážkovo našiel S. Salijiho a ten brankárovi Topoľčian nedal šancu – 1:0. V ďalšom priebehu sa hra vyrovnala a puk lietal z jednej strany na druhú. Necelých sto sekúnd pred záverom prvej dvadsaťminútovky  Bemaco zvýšilo na 2:0. Takáč krásne našiel pred bránou voľného Sabola a ten si Kičinu vychutnal – 2:0.

V čase 23:32 Topoľčany znížili. Devečka po súboji ostal ležať v rohu klziska, Hudec prihrával Dobrymu, ktorý vymietol ľavý horný roh brány Andreanina – 2:1.

V polovici stretnutia celý štadión ostal v šoku. Kopecký škaredým spôsobom v strede ihriska zložil Hričinu, ktorý ostal ležať na ľade a mal veľký problém z neho vstať. Hostia ešte protestovali, vraj išlo o čistý zákrok. Kopecký dostal trest 5 minúť + do konca stretnutia.  Hričina si sťažoval na bolesť a privolanou rýchlou zdravotnou službou bol prevezený do bardejovskej nemocnice. Domáci presilovku nevyužili a do konca prostrednej časti hry gól nepadol.

Tretia tretina už patrila domácim, hostia odišli fyzicky a domáci v priebehu minúty opäť strelili tri góly (podobne tomu bolo v Mikuláši) a tým rozhodli o jasnej výhre. O góly sa postarali G. Saliji, ktorý od stredu si potiahol puk a gólmana prestrelil, Vaško po prihrávke od Cútta a Kohutiar, ktorému pekne prihral z poza brány aktívny Sabol.

Päť minút pred záverom po samostatnom nájazde G. Saliji zvýšil na konečných 6:1.

HC 46 Bardejov – HC Topoľčany 6:1 (2:0, 0:1, 4:0)

Góly a asistencie: 2. Samir Saliji (Segľa), 19. Sabol (Garip Saliji, Takáč), 46. Garip Saliji, 46. Vaško (Cútt), 47. Kohutiar (Sabol, Garip Saliji), 55. Garip Saliji (Hopkovič) – 24. Dobry (Hudec)

HC 46 Bardejov nastúpil v tejto zostave: Andreanin (Palko) – Takáč, Slimák, Gajdoš, Hruška, Hopkovič, Devečka – Baláž, Cútt, Vaško – Segľa, Prokop, S. Salijl – Hričina, Sabol, G. Saliji – Česelka, Šimčák, Kohútiar.

HC Topoľčany nastúpili v tejto zostave: Kičina – Kutňanský, Bystričan, Kopecký, Žitňanský, Chromý, Georgievský – Káčer, Mihalik, Fusek – Bosák, Záborský, – Záhorský, Dobrý, Hudec.

Ako je na tom Hričina?

Domáci tréner B. Kohutiar pre spravodajský portál Ahoj Bardejov.sk po stretnutí prezradil: „Prvá a druhá tretina bola z našej strany veľmi zlá. V druhej tretine sme boli na ľade málo aktívny, mali sme 5 minút presilovej hry, za celú tretinu sme vystrelili osem krát. Súper dal gól a do našich radov prišla nervozita. Chvalabohu, že sme sa v tretej tretine strelecky presadili. Po góloch sme hrali v pokoji.“

Na našu otázku, ako videl tréner likvidačný faul na Hričinu, sme dostali takúto odpoveď: „Takéto fauly sa stávajú, je škoda, že nám odišiel ďalší hráč. Bohužiaľ, šport je taký, aký je a stávajú sa aj fauly.“ Podľa našich zistení dostal Hričina otras mozgu a má zlomené rebrá. Nezahrá si niekoľko týždňov a Bardejovu bude v ďalších stretnutiach chýbať.

(21:30, red)