Rozprávková noc s Andersenom v ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove

891x
29. Marec 2018
Noc s Andersenom 2018 
Detičky pozorne počúvali rozprávky
 
Žiaci 2.A, 3.C a 4.B triedy, zo Základnej školy s materskou školou Pod Vinbargom v Bardejove, sa opäť po roku zapojili do medzinárodného projektu Noc s Andersenom 2018 a začlenili sa medzi 95 000 účastníkov projektu z Čiech, Moravy, Sliezska a Slovenska.
 
Dňa 23.3. a 24.3.2018 strávili večer a noc v školskej knižnici. Už po tretíkrát zažili večer plný dobrodružstva a zábavy.
 
Hneď v úvode si pripomenuli dánskeho rozprávkara H. CH. Andersena (2.apríla 1805 - 4.augusta 1875) a jeho tvorbu. V rozprávkovom kvíze hádali názvy rozprávok. Vypočuli si rozprávku Statočný cínový vojačik, ktorá bola hlavnou témou rozprávkovej noci, od jej publikovania – 2.október 1838 – ubehlo už 180 rokov. Porozprávali sa o osude cínového vojačika a baletky. Rozprávkovú noc im prišli spríjemniť aj žiaci, kamaráti, zo SZUŠ Pod Vinbargom v Bardejove a zahrali im rozprávku Malý princ. Po predstavení sa vybrali na nočné putovanie školou sprevádzané svetlom bateriek a plnili úlohy, ktoré na nich čakali v tmavých chodbách.
 
Svoju šikovnosť preukázali aj pri zhotovovaní vojenských čiapok a nácviku vojenského pochodu. Tóny hudby, Pochod drevených vojačikov od P. I. Čajkovského, ich sprevádzali počas slávnostného pochodu.Túlanie sa školskými priestormi počas noci skončilo rozprávkou na dobrú noc a slastným spánkom medzi knihami a rozprávkovými postavami v školskej knižnici. Ranné jemné zvonenie zobudilo žiakov do ďalšieho rána. Neostávalo im nič iné ako sa rozlúčiť s knižnicou, knihami, pobaliť si veci a vyobjímať rodičov, ktorí ich už netrpezlivo čakali.
Samozrejme, nesmel chýbať ani Pamätný list ako spomienka na odvahu a zručnosť, ktorú preukázali počas Noci s Andersenom v škole a školskej knižnici.
 
Žiaci našej školy vedia, že hoci žijeme v čase moderných technológií a sociálnych sietí, čítanie kníh má stále svoj význam a je vždy zábavné a moderné.
(10:22, Mgr. Golecová, Mgr. Kicová, Mgr. Volčková)
 
Diskusia
Pridať komentár