Bazilika a radnica v Bardejove už čoskoro v novom šate

2529x
08. Apríl 2018
Osvetlené dominanty mesta
Vizualizácia baziliky
 
V uplynulých dňoch odštartovali práce na nasvietení historickej radnice priamo na Radničnom námestí v Bardejove. Čoskoro začnú práce na nasvietení baziliky.
 
Cieľom projektu iluminácie historických dominánt je nasvietenie oboch pamiatok, ktoré majú dostať novú podobu vo večerných a nočných hodinách.
 
Pozrite si fotogalériu z prác na nasvietení radnice: 
 
Celý projekt patrí pod modernizáciu verejného osvetlenia v Bardejove LED technológiou. Schválený bol ešte jeseni v minulom roku na mestskom zastupiteľstve.
 
Po novom tak bude radnica rovnomerne nasvietená jemnou bielou farbou s dôrazom na osvetlenie fasád a striech. Dôraz sa bude klásť na osvetlenie rytiera Rolanda. Podobné osvetlenie získa aj bazilika, tá bude vo vrchnej časti nasvietená viac ako v spodnej časti. V prípade potreby bude danú farbu možné zmeniť za inú.
 
Vizualizácia radnice 
 
Hodnota celého projektu je viac ako 360 tisíc eur, financovaný bude na základe dodávateľského úveru. Dokončenie osvetlenia bardejovských dominánt je naplánované na koniec apríla.
 
Práve v tomto volebnom roku sa budú musieť Bardejovčania pripraviť na mnohé rozkopávky v celom meste. Práce v centre mesta v svadobnej sezóne nepotešia napríklad mladomanželov, ktorí si či už pred bazilikou alebo radnicou zvyknú robiť svadobné fotografie. Vedenie mesta po dokončení bude dúfať, že Bardejov začnú navštevovať turisti aj vo večerných a nočných hodinách, nakoľko doteraz je po zotmení v meste minimum návštevníkov.
(20:08, red)
Diskusia
Pridať komentár