Poľovnícky banket na Hotelovej akadémii v Bardejove, žiaci ukázali, čo vedia

1965x
29. Apríl 2018
Poľovnícky banket
Reportáž 
 
Súčasťou odborného vzdelávania a prípravy žiakov na praktickú maturitnú skúšku v odbore hotelová akadémia je aj organizovanie rôznych slávnostných príležitostí. Jednou z nich je banket, ktorý pripravujú žiaci v treťom ročníku.
 
Tohto roku si študenti zvolili tému Poľovníctvo. Celá príprava trvala niekoľko týždňov, kedy pod vedením učiteliek odborných predmetov žiaci pripravovali posedenie pre svojich rodičov a hostí.
 
Samotná príprava pozostávala z tvorby zložitého poľovníckeho menu, z nácviku banketového spôsobu obsluhy a samotnej realizácie banketu. Rodičia a pozvaní hostia mohli ochutnať divinovú paštétu, hráškový krém s mätou, plnenú bravčovú panenku s lesnými hubami a karlovarskými knedľami.
 
Menu bolo vhodne doplnené bielym a červeným vínom zo slovenských viníc a miešanými nápojmi. Receptúry miešaných nápojov navrhli žiaci a ich prípravu predviedli pred zrakmi hostí.
 
Pozrite si bohatú fotogalériu: 
 
Napriek tomu, že celá príprava a realizácia banketu bola náročná tak pre žiakov ako aj pre učiteľov, všetci mali dobrý pocit z toho, že rodičia odchádzali spokojní a hrdí na svoje deti.
 
Z pohľadu učiteliek odborných predmetov hlavný význam takýchto príležitostí je v zdokonaľovaní praktických zručností na rôznych pracovných pozíciách ako vedúci banketu, vedúci kuchyne a obsluhy, kuchári či obsluhujúci. Týmto si žiaci trénujú aj manažérske kompetencie pri príprave na ich budúce povolanie.
(18:06, M. Baranová)
Diskusia
Pridať komentár