05. November 2014

Trinásť gólov, Bardejovčania si zatrénovali

Dnes (piatok, 5.11.2014) pokračovala prvá hokejová liga osemnástym kolom. Hokejisti HC 46 Bardejov vycestovali k trápiacej sa Prievidzi, ktorá v prípade nenastúpenia (stalo by sa to tretíkrát) by bola vylúčená z ligy.

Bardejov bol veľkým favoritom tohto duelu. Do zostavy sa vrátili viacerí hráči, ktorí pre zranenia v posledných dueloch svojmu tímu chýbali.

Od úvodu bol aktívnejší Bardejov. Prvý gól zaznamenal v desiatej minúte Segľa, v prvej tretine sa ešte presadil Hopkovič. V druhej dvadsaťminútovke strelili hostia šesť gólov. Postupne sa do streleckej listiny zapísali títo hráči: Takáč, Prokop, Mojdis, Gajdoš, Vaško a Baláž. Aj v tretej tretine boli aktívnejší hráči Bemaca. Od času 46:42 do 53:44 padli štyri góly, do rovnakej siete ako predošlé. Presadili sa S. Saliji, Hričina, Kohutiar a Takáč.

Štyri minútky pred záverom zaznamenal čestný úspech Prievidze Kentoš a prekazil tak Palkovi čisté konto. Minútu pred klaksónom trinásty gól pridal Sabol.

Bardejov deklasoval trápiacu sa Prievidzu vysoko 13:1.

MšHK Prievidza – HC 46 Bardejov 1:13 (0:2, 0:6, 1:5)

Góly a asistencie: 56. Kentoš (Slota, Čičala) – 10. Segľa (Polaček), 18. Hopkovič (Segľa), 25. Takáč (Baláž), 31. Prokop (Segľa), 32. Mojdis (Hričina), 35. Gajdoš, 35. Vaško, 37. Baláž (Gmitter), 47. S. Saliji, 53. Hričina, 54. Kohutiar (Česelka, Prokop), 54. Takáč (Baláž), 59. Sabol (S. Saliji)

HC 46 Bardejov: Palko – Slimák, M. Takáč, Hruška, Gajdoš, V. Polaček, Hopkovič, Mojdis, Česelka – Baláž, R. Cútt, O. Gmitter – S. Saliji, Ľ. Sabol, G. Saliji – Vaško, Prokop, Ma. Segľa – T. Hričina, Šimčák, R. Kohutiar

(19:30, red)