4x
24. November 2014

Ďalšia domáca prehra Kings

Bardejov - Handlová

V sobotu podvečer privítali na svojej palubovke kadeti KINGS svojich rovesníkov z Banskej Bystrice. Naši chalani mali za úlohu v tomto zápase favorita potrápiť a pokúsiť sa o prekvapenie v podobe výhry. Hostia spod Urpína  však dali  domácim hneď najavo, kto bude pánom na ihrisku. Osud zápasu vzali pevne do svojich rúk a o svojom víťazstve rozhodli praktický hneď v prvej štvrtine, ktorú vyhrali  jednoznačne  o 21 bodov v pomere 28:7.

Bardejovčania v druhej štvrtine napriek zlému štartu do zápasu na chvíľu "zdvihli hlavy" a podarilo sa im dostať naspäť do hry.

Druhú štvrtinu vyhral KINGS 22:13 a znížil tak 21 bodové manko na 12 bodov. Tretia štvrtina priniesla vyrovnané dejstvo. Túto časť hry prehrali domáci 15:16. Poslednú štvrtú štvrtinu však opäť  ovládli hostia. Domácim opäť ušli až  na 20 bodov a tak sa nakoniec žiadna dráma v Bardejove nekonala...

Tento zápas hodnotil asistent trénera Vranovský takto:  „Hostia napriek tomu, že nemali výškovú prevahu jednoznačne dominovali pod naším košom. Mali viac útočných doskokov ako my obranných. Taktiež nám nevychádzala streľba. Dúfajme, že v nedeľu proti Handlovej to už bude lepšie.“

KINGS BARDEJOV - ŠKP BANSKÁ BYSTRICA    60:83  (29:41)

štvrtiny : 7:28, 22:13, 15:16, 16:26

Body a zostava KINGS : Paľa 14, Hitrík 13, Baňas 10, Durkáč 7, Billý 5, Kučeravý 4, Ivan 3, Kobulnický 2, Čepiga 2, Dendis

Platená reklama

Potešila výhra, nie však výkon

V nedeľu dopoludnia sa kadeti KINGS predstavili na domácej palubovke v súboji mužstiev z konca tabuľky . Po nevydarenom sobotňajšom výkone sa očakávalo, že naši kadeti budú chcieť zlepšeným výkonom rozhodnúť o víťazovi duelu už v úvode zápasu. Žiaľ plánovaný scenár sa nenaplnil a súperi sa striedali vo vedení. Raz jedno mužstvo ťahalo opraty zápasu a potom druhé. O vyrovnanosti duelu svedčí aj vyrovnané skóre prvého polčasu - 36:36. Dramatický priebeh mala aj záverečná štvrtina duelu. Hostia do nej vstúpili úspešnejšie a odskočili domácim na 7 bodov - 65:58. Našťastie domáci zmobilizovali svoje sily a zlepšeným výkonom strhli vedenie a víťazstvo na svoju stranu.

Tréner Kobulnický hodnotil zápas nasledovne : „Medzi slepými vyhral jednooký kráľ... Mužstvá na jednej aj druhej strane spravili množstvo chýb a vyhralo naše mužstvo, lebo ich našťastie spravilo o niečo menej... Z víkendových zápasov by sme si mali zobrať ponaučenie, mrzí ma hlavne to, že sme mali v sobotu a v nedeľu výškovú prevahu, ktorú sme nezúročili. Veľké nedostatky sa prejavili najmä pri obrannom doskoku.“

KINGS BARDEJOV - ŠBK HANDLOVÁ  75:69  (36:36)

štvrtiny : 19:18, 17:18, 20:22, 19:11

Body a zostava Kings: Baňas 18, Kobulnický 14, Paľa 14, Hitrík 10, Čepiga 7, Kučeravý 5, Billý 3, Dendis 2, Ivan 2, Durkáč

Najbližšie zápasy odohrajú naši chalani 6. a 7. decembra v Spišskej Novej Vsi a vo Svite.

(12:55, kob, foto: j)