Muži prehrali o desať gólov, dorastenky nešťastne o gól, najmladšie sa predstavili na turnaji

8x
25. November 2014

Muži prehrali, dievčatá taktiež, mini sa predstavili na turnaji

Cez víkend odohrali hádzanári a hádzanárky ďalšie zápasy v druhej lige, resp. v celoslovenskej súťaži.  Muži HC Bardejov privítali na svojej palubovke celok Sečovce.  V 8. kole podľahli hosťujúcemu celku o desať gólov, keď Sečovce rozhodli v druhom polčase. Domácim sa nedarilo využívať presilové hry, boli málo dôrazní v súbojoch. Skúsenejší hostia nemali problém zvládnuť stretnutie a získať všetky potrebné body.

HC Bardejov – Sečovce 24:34 (14:16)

Bardejovčania nastúpili v tejto zostave: Soroka, Hnatko, Benka-Rybár – Choma 1, Hoclár, Varchola 1, Hoclár, Žemlička 5, Varholík 1, Geffert 3, Ratvajský 1, Maťaš 1, Demeš 4, Židišin 7

Mladšie dorastenky HC Bardejov privítali cez víkend Partizánske. Od úvodu stretnutia sa bardejovské osy dostali do vedenia a udržiavali si náskok. V polčase vyhrávali Bardejovčanky o štyri góly 16:12. V závere  väčšia túžba domácich po víťazstve zväzovala ruky. Bardejovčanky vyhrávali ešte o päť gólov. Hosťujúce hráčky záver zápasu zvládli ukážkovo a skóre dokázali otočil vo svoj prospech.  Partizánske nakoniec porazilo Bardejov 27:26.

Tréner Bardejovčaniek Róbert Hanudel po stretnutí prezradil: „Dievčatá hrali výborne až do záveru druhého polčasu. My sme zrýchlili hru, veľká túžba vyhrať zo strany domácich sa prejavila a to zviazalo ruky. Dievčatá aj napriek prehre o gól hrali kombinačne, tímovo."

HC Bardejov - Partizánske 26:27 (16:12)

Bardejovčanky nastúpili v tejto zostave: Vagaská – Ratvajská 8, Kroková 7, Kolárová 3, Lamancová 2, Moravcová 2, Belejčáková, Suchalová

Výborný vstup mini hádzanárok

HC Bardejov sa v krajskej súťaži predstavil po prvýkrát v krajskej súťaži v Michalovciach. Z desiatich družstiev naše bardejovské osy skončili na piatom mieste a od finále delil Bardejovčanky jeden gól. Vďaka skóre postúpili Košičanky.

Výsledky: Bardejov – Michalovce 4  0:9, Bardejov – Košice 7:7, Bardejov – Prešov B 9:1, Bardejov – Michalovce 2  13:2, Bardejov – Michalovce 3  11:1, Bardejov – Michalovce 1  11:1. Ďalší turnaj sa uskutoční o dva týždne v Košiciach.

V bráne veľmi dobre zachytala Dominika Knapová, Miriam Lojdlová strelila neuveriteľných 27 gólov. Slávka Ratvajská pridala 19 gólov. „Veľká vďaka za predvedený výkon patrí všetkým hráčkam. Vďaka patrí aj  mladším dorastenkám za pomoc – Soni Kolárovej, Lenke Ratvajskej a zdravotníčke Slávke Gutekovej,“ povedal tréner R. Hanudel.

(15:10, red)