Hokejisti HC 46 v derby stretnutí vyhrali po predĺžení

8x
27. November 2014

Víťazný gól strelil na začiatku predĺženia Macejko

V stredu pokračovala prvá hokejová liga zápasmi 24. kola. Šláger kola bol na pláne v Prešove, kde pricestoval Bardejov.

V dôležitom zápase išlo nielen o body, ale aj o prestíž. V úvode videli diváci prvú gólovú šancu Prešova už v úvode, no Andreanin bol pozorný. V piatej minúte Vaško na dvakrát neprekonal Riečického. V ďalšom priebehu sa hra rýchlo presúvala z jednej strany na druhú, príležitosť mal S. Saliji, no domáci gólman bol pozorný. V prvej tretine gól nepadol, no na začiatku druhej dvadsaťminútovky lovili puk zo svojej siete obaja brankári. Najprv to bol domáci, keď sa z gólu radoval Cútt, Andreanin inkasoval od Hájnika.

Zostrih gólov v zápase Prešov - Bardejov (Televízia TV7 Prešov)

V 25. minúte sa domáci dostali do vedenia, Matejka nedal Andreaninovi šancu. V čase 28:43 Bemaco vyrovnalo, Prokop vypálil nádherne a brankár bol bezmocný. Zápas sa začínal odznova. V ďalšom priebehu bol mierne aktívnejším tímom Bardejov, no tretí gól nepridal.

Na začiatku tretej tretiny bol opäť aktívnejší Bardejov, avšak domáca obrana bola pozorná. V čase 54:15 sa dostal Prešov do vedenia, Matejka sa radoval z tretieho gólu. No domácim radosť vydržala iba pätnásť sekúnd, o vyrovnanie sa postaral neúnavný Segľa. Nasledovalo predĺženie, ktoré trvalo iba 35 sekúnd, víťazný gól strelil obranca Bardejova Macejko.

Bardejov zvíťazil v Šarišskom derby a získal dva body, domáci sa tentokrát musia uspokojiť s bodom.

P. H. K. 3b Prešov – HC 46 Bardejov 3:4 p.p. (0:0, 2:2, 1:1, 0:1)

Góly a asistencie: 22. Hájnik (Tomčák, Chovan), 25. Matejka (Tomčák, Kobeľa), 55. Matejka (Korytko, Ferenc) – 21. Cútt (Gmitter, Macejko), 29. Prokop (S. Saliji, G. Saliji), 55. Segľa (Macejko, Hopkovič), 61. Macejko (Gmitter, Cútt)

Bardejovčania nastúpili v tejto zostave: Andreanin (Palko) – Takáč, Macejko, Gajdoš, Slimák, Polaček, Hopkovič, Devečka, Hruška – Gmitter, Cútt, Kohutiar – S. Saliji, Prokop, G. Saliji – Vaško, Hričina, M. Segľa – Markuš, Šimčák, Zikmund

(14:15, red, TV7 Prešov)