Bardejov od Mikuláša nedostal ani len bod

10x
06. December 2014

Bardejovčania zápas nezvládli, tréner Ihnačák spokojný byť nemôže

V piatok 5.12. v rámci 27. kola privítal hokejový klub Bardejov celok Dukly Senica.  V doterajšom priebehu sezóny sa oba celky stretli dvakrát, raz vyhral Bardejov, raz Senica. V úvode mal viac z hry domáci tím, ktorý Záhorákov zatlačil, no bez gólového efektu. Po siedmych minútach sa do vedenia dostali hostia, keď sa presadil Mikéska. O dve minúty bolo na svetelnej tabuli už 0:2, keď sa presadil hosťujúci Kalináč. V štrnástej minúte hostia mohli zvýšiť, no Kohutiar dobre zasiahol.

V 25. minúte Senica pridala tretí gól, no hlavný rozhodca ho neuznal – išlo o prihrávku rukou. Až v 34. minúte sa dočkali gólu aj domáci. Takáč puk vypálil, ten si to namieril k tyčke, no od nej sa puk odrazil za gólmana Pesku – 1:2.

O niekoľko sekúnd mohlo byť vyrovnané, no Bardejov nevyužil sľubnú šancu, keď Peksa vytiahol bravúrny zákrok.  Necelé dve minúty pred záverom sa hostia opäť dostali do dvojgólového vedenia, keď Kalináč pridal svoj druhý gól.

V poslednej tretine potrebovalo Bemaco rýchlo znížiť, no už v čase 43:44 udrela opäť Senica a viac-menej rozhodla o víťazovi. Domáca obrana zaspala, pred Andreaninom sa ocitol voľný Romančík, ktorý brankára už nemal problém prekonať – 1:4. Päť sekúnd pred koncom zápasu pridala Dukla piaty gól a spečatila svoju jasnú výhru.

Platená reklama

HC 46 Bardejov – HC Dukla Senica 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)

Góly: 34. Takáč (Cútt) – 8. Mikéska (Všetečka, Mikolášek), 10. Kalináč (Lichanec, Jurák), 39. Kalináč (Lichanec, Gula), 44. Romančík (Surovka), 60. Jurák (Kalináč)

Bemaco nastúpilo v tejto zostave: Andreanin (Palko) – Takáč, Slimák, Hruška, Gajdoš, Polaček, Hopkovič, Devečka – Baláž, Cútt, Gmitter – S. Saliji, Šimčák, G. Saliji – Kohutiar, Prokop, Segľa – Sabol, Hričina

Dukla nastúpila v tejto zostave: Peksa – Reissmüller, Gula, Janík, Loydl, Všetečka, Mikéska, Zábojník, Fian – Jurák, Kalináč, Lichanec – Romančík, Surovka, Mikolášek – Brzobohatý, Vereš, Penák – Daniel, Videlka, Blaško