Bardejov poltuctom gólov deklasoval Michalovce!

7x
19. December 2014

Hokejisti deklasovali Duklu, Palko sa zranil v úvode

Dnes (piatok, 19. decembra 2014) sa v rámci 31. kola prvej hokejovej ligy odohralo derby stretnutie v Bardejove. Domáci obhajca titulu privítal silný celok Michaloviec. Derby stretnutia favorita nemajú a rovnako tomu bolo aj v piatok. V bráne Bemaca dostal príležitosť Palko, v hosťujúcej bol Fedor.

Už v 5. minúte sa domáci gólman zranil a medzi tri žrde sa postavil Andreanin.

Platená reklama

V 10. minúte bol faulovaný Majerník, Slimák sa hodil do puku, no stiahol aj protihráča a rozhodcovia nariadili samostatný nájazd. Majerník sa nemýlil a otvoril skóre stretnutia – 0:1.

Bardejovskí hráči pridali a vyrovnanie prišlo v čase 18:44. Baláž prihrával Gajdošovi a ten krásne puk zasunul za chrbát hosťujúceho brankára popri ľavej tyčke – 1:1. Do konca prvej tretiny už gól nepadol.

Úvod druhej tretiny vyšiel domácim na jednotku. Do vedenia sa dostali po 49 sekundách, Baláž na dvakrát dopravil puk za bránkovú čiaru, Fedor už bol bezmocný – 2:1.

V 23. minúte si tribúny zakričali opäť. Cútt tvrdo vystrelil, puk padol pred bránkovisko, kde sa zjavol Gmitter a ten už problémy nemal – 3:1.

V ďalšom priebehu sa hra vyrovnala a prelievala sa z jednej strany na druhú. Mierne tlačili domáci, no Fedor si vo viacerých situáciách poradil. Aj nástup do poslednej tretiny vyšiel domácim hráčom. V čase 41:40 Vaško krásne našiel nového hráča v tíme Bemaca, Hinďoš vystrelil a puk okolo pravej tyčky skončil až za chrbtom bezmocného Fedora – 4:1.

Bývalý tréner Michaloviec, teraz na lavičke Bardejova. Na svoj starý klub recept našiel

O minútu mali šancu aj Michalovce, ale Andreanin betónom pohotovo vyrazil. V 48. minúte prišla opäť chvíľa pre Hinďoša. Potiahol si puk pred bránkovisko a z ničoho nič vystrelil, puk skončil medzi betónmi zaskočeného Fedora – 5:1. Po piatom góle šiel do brány Borko.

Záver už patril domácim, diváci sa na tribúnach zabávali. V čase 49:44 si bardejovská lavička zakričala gól ešte raz! Pred Andreaninom nepochodil Huňady a tak udreli domáci. Cútt sa preštrikoval až do obranného pásma Michaloviec a strelou po ľade nedal šancu Borkovi – 6:1.

V závere sa ešte strhla bitka, po nej jeden z divákov hodil na ľad svoju barlu! Ešte k hosťujúcej striedačke pribehli traja fanúšikovia, ktorí pravdepodobne mali o bitku takisto záujem. Do kocna duelu už gól nepadol. Rozhodcovia udelili až 156 trestných minút!

HC 46 Bardejov – HK Dukla Michalovce 6:1 (1:1, 2:0, 3:0)

Góly a asistencie: 19. Gajdoš (Baláž, Gmitter), 21. Baláž (Gmitter), 23. Gmitter (Baláž, Cútt), 42. Hinďoš (Vaško, Sabol), 49. Hinďoš (Sabol), 50. Cútt (Baláž, Gmitter) – 10. Majerník (t.s.)

Zostava Bardejova: Palko (Andreanin) – Takáč, Slimák, Hruška, Gajdoš, Polaček, Hopkovič – Baláž, Cútt, Gmitter – S. Saliji, Prokop, Kohutiar – Hinďoš, Sabol, Vaško – Česelka, Šimčák, Markuš

(20:00, red)