6x
28. December 2014

Debakel sa nekonal, diváci však môžu byť spokojní

bj trnava ahojbj (3).JPG

Dnes (nedeľa, 28. decembra 2014) sa na zimnom štadióne odohral ďalší zápas v rámci prvej hokejovej ligy. V 33. kole Bardejov privítal Považskú Bystricu.

Domáci boli v zápase jednoznačným favoritom a tento fakt začali napĺňať od úvodu stretnutia. Do prvej šance sa dostalo Bemaco už v 5. minúte, no Hričina (brankár hostí) bol pozorný. O dve minúty mohol skóre otvoriť Baláž, ktorý vystrelil puk do horného ľavého rohu, no Hričina krásnym zákrokom strelu zlikvidoval. Domáci hokejisti tlačili aj naďalej, no do vyloženejšej šance sa nedostali. Minútu a dvanásť sekúnd pred koncom prvej tretiny hosťujúci gólman v nájazde fauloval S. Salijiho a nariadený bol samostatný nájazd, ktorý sám faulovaný nepremenil, keď bránku prestrelil.

V úvodných sekundách druhej tretiny mal niekoľko striel Bardejov, no gól z nich nebol. Na druhej strane musel pohotovo reagovať Andreanin.  Bardejovčania a aj diváci sa gólu dočkali až takmer v polovici stretnutia. Strela Baláža ešte v sieti neskončila, no gólman iba vyrazil a na druhýkrát to už tomuto hráčovi vyšlo – 1:0.

O minútu a pol sa Bardejov dočkal druhého presného zásahu. M. Segľa sa ľahko dostal k puku a krásne puk zasunul pod hornú tyčku Hričinovej brány – 2:0. O minútu tento brankár vychytal Cútta. Minútu pred koncom ešte pohrozili hostia, avšak Andranin si udržal čisté konto.

Platená reklama

Na rozhodujúcich 3:0 zvyšoval v čase 42:18 Kohutiar, ktorý tečoval strelu Gajdoša – 3:0. Bardejov bol aj naďalej aktívny a vypracovával si ďalšie šance. Dvanásť minút pred záverom prišla najkrajšia akcia v zápase. Kohutiar krásne našiel Šimčáka, ktorý sa šikovne dostal pred brankára, posunul puk na S. Salijiho a ten už pohodlne skóroval do odkrytej svätyne – 4:0.

Aj v posledných minútach sa hra odohrávala pred bránou P. Bystrice, no ďalší gól už domáci nepridali. Andreanin sa v bráne miestami nudil a pohodlne vychytal čisté konto.

HC 46 Bardejov – Považská Bystrica 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Góly a asistencie: 29. Baláž (Šimčák), 30. Segľa (Hruška, Sabol), 43. Kohutiar (Gajdoš, Saliji), 49. Saliji (Šimčák, Kohutiar)

Bardejovčania nastúpili v tejto zostave: Andreanin (Krochta) – Takáč, Slimák, Gajdoš, Hruška, Polaček, Hopkovič – Baláž, Cútt, Gmitter – S. Saliji, Prokop, Kohutiar – Vaško, Sabol, Segľa – Česelka, Šimčák, G. Saliji.

(20:05, red)