V derby stretnutí o Šariš jednoznačné víťazstvo Bardejova

6x
05. Január 2015

Bardejovskí hokejisti potešili publikum

97577.jpgV nedeľu 4.1.2015 bolo na programe 35. kolo prvej hokejovej ligy, v ktorom v derby zápase privítal Bardejov odvekého rivala z Prešova.  Favoritom duelu bol domáci Bardejov.

Od úvodu sa hral rýchly a dynamický hokej. Bardejovčania prvýkrát pohrozili v siedmej minúte, do prečíslenia sa dostal Cútt s Gmitterom, no pri prihrávke na Gmittera si hostia takmer strelili vlastný gól. V desiatej minúte bardejovské tribúny prvýkrát videli puk v sieti Borároša. Hopkovičovú tvrdú strelu tečoval Sabol a puk skončil sa bezmocným gólmanom – 1:0.

O 43 sekúnd neskôr mohol zvýšil vedenie Cútt, no hosťujúci gólman ho vychytal. Päť minút pred koncom prvej tretiny Prešov vyrovnal. Pavlovský pekne našiel Pekarčíka a ten puk umiestnil pod hornú tyč Andreaninovej brány – 1:1.

Následne mohol vedenie Bardejovu vrátiť G. Saliji i Baláž, no Borároš svoj tím podržal.

Výborne vyšiel Bemacu vstup do druhej tretiny, keď po 31 sekundách Cútt umiestnil puk zoči-voči bezmocnému brankárovi – 2:1. Následne diváci videli šance na oboch stranách a gól si zakričali v čase 27:19, keď dorazený puk umiestnil za bránkovú čiaru Baláž – 3:1.

Klinec do rakvy pripravili hostitelia takmer v polovici duelu. Chyboval hosťujúci Kobeľa, keď puk vyhodil domácemu Šimčákovi a ten následne našiel unikajúceho Kohutiara, ktorý poslal puk do odkrytej bránky – 4:1.

V tomto úseku dominovali hráči HC 46, v centre pozornosti stál Segľa, ktorý dirigoval hru Bardejova. V závere tretiny mohol ešte zvýšiť Šimčák, no gól nedal.

Na začiatku poslednej dvadsaťminútovky mohol skorigovať stav stretnutia Nagy, avšak gól nedal. O niekoľko desiatok sekúnd ten istý hráč skúšal pozornosť Andreanina, no vyhral domáci brankár. V čase 44:45 pridal Bardejov piaty gól a v čase 46:11 šiesty. Najprv sa krásnou strelou k tyčke prezentoval Kohutiar a pri šiestom góle puk pod brvno zasunul Sabol.

Do konca stretnutia už diváci vyloženejšiu šancu nevideli. Bemaco tak vyhralo zaslúžene vysoko 6:1.

Platená reklama

HC 46 Bardejov – P.K.H Prešov 6:1 (1:1, 3:0, 2:0)

Góly a asistencie: 11. Sabol (Hopkovič, Segľa), 21. Cútt (Baláž), 28. Baláž (Hopkovič), 30. Kohutiar (Šimčák), 45. Kohutiar (Šimčák, Česelka), 47. Sabol (Segľa, Vaško) – 15. Pekarčík (Pavlovský, Kivader)

Bardejovčania nastúpili v tejto zostave: Andreanin (Palko) – Takáč, Slimák, Gajdoš, Hruška, Poláček, Hopkovič – Baláž, Cútt, Gmitter – S. Saliji, Prokop, G. Saliji – Vaško, Sabol, Segľa – Česelka, Šimčák, Kohutiar.

Prešovčania nastúpili v tejto zostave: Borároš (Slivka) – Chovan, Popela, Pitka, Kobeľa, Gaborčík, Novický, Guntáš, Škrak – Pavlovský, Kivader, Pekarčík – Jaroš, Matejka, Korytko – Gápa, Horvát, M. Nagy – Ferenc, Tomčák, Potoček.