Na Liptove brali bod, doma rozdrvili Topoľčany, do Bardejova putuje Mikušovič z Budapešti

14x
09. Január 2015

Bardejovčania opäť deklasovali, tentokrát si to odniesli Topoľčany

V 36. kole sa hokejisti HC 46 Bardejov predstavili v Liptovskom Mikuláši, v piatok 9.1. privítali na domácom ľade Topoľčany. 95801.jpg

Na Liptove videli diváci gólov málo, v riadnom hracom čase po jednom góle na oboch stranách a i to až v poslednej tretine. V 42. minúte otvorili domáci skóre, no v 58. minúte Cútt vyrovnal na 1:1. Rozhodlo sa až v nájazdoch, v ktorých mali viac šťastia domáci. Bardejov získal iba bod.

V piatok privítal Bardejov celok Topoľčian a o favoritovi bolo jasno už pred duelom. Domáci sa do hostí obuli od začiatku a počas celého stretnutia diktovali tempo hry. V 8. minúte otvoril skóre Baláž, v 13. minúte sa presadili hneď dvaja hráči – najprv gól strelil Vaško a o niekoľko sekúnd aj Kohutiar.

O necelé dve minútky sa tribúny tešili znova, na 4:0 zvyšoval Hričina, aj keď si puk za čiaru zasunuli hostia sami.

V úvode druhej dvadsaťminútovky sa prvýkrát radovali aj hostia, keď Andreanina prekabátil na dvakrát Fusek. V čase 26:09 Hruška predviedol individuálnu akciu, urobil si obrancov Topoľčian a sám prekonal brankára hostí.

Ďalšie góly padali až v záverečnej tretine. Najprv Guričan strelil druhý gól hostí, no o niekoľko sekúnd sa na druhej strane radoval Hričina. Siedmy gól Bardejova zaznamenal Cútt, ktorému asistoval Baláž.

Do konca duelu sa už nič zaujímavé neudialo, Bardejov potvrdil rolu favorita a zaslúžene získal tri body.

Bardejov z Budapešti posilnil 27 ročný stredný útočník Marek Mikušovič. Urastený hráč hral v Piešťanoch, Trnave, Martine, Skalici, pôsobil aj v Anglicku a naposledy v Budapešti v tíme Ferencváros TC. V piatok ešte nehral, no premiéru v drese Bemaca by si mal odbiť na budúci týždeň. Pôsobiť bude v druhej formácii.

HC 46 Bardejov – HC Topoľčany 7:2 (4:0, 1:1, 2:1)

Góly a asistencie: 8. Baláž (Slimák, Takáč), 13. Vaško (Sabol), 13. Kohutiar (Šimčák), 15. Hričina, 27. Hruška, 49. Hričina (Sabol, Slimák), 54. Cútt (Baláž, Hopkovič) – 21. Fusek (Bystričan, Káčer), 47. Guričan (Káčer)

Bardejovčania nastúpili v tejto zostave: Andreanin (Palko) – Takáč, Slimák, Gajdoš, Hruška, Poláček, Hopkovič – Baláž, Cútt, Gmitter – S. Saliji, Prokop, G. Saliji – Vaško, Sabol, Hričina – Česelka, Šimčák, Kohutiar.

(22:10, red, na foto: Mikušovič, zdroj: hokej.sk)