Bardejov vyrovnal 15 sekúnd pred koncom, predĺženie trvalo o tri sekundy dlhšie

10x
16. Január 2015

Hokejisti stratili dva body, vyrovnali v hre bez brankára

Dnes (piatok, 16. januára 2015) sa odohralo ďalšie kolo prvej hokejovej ligy. V Bardejove sa v rámci 39. kola predstavila Spišská Nová Ves. Pred súbojom nebolo jasné, kto by sa mohol stať víťazom.

logo .jpg Hneď po buly sa mohli vedenia ujať hostia, no Koky nezamieril presne. V 4. minúte sa do šance dostal aktívny Cútt, no ani ten nemieril presne. Trenčan v bráne hostí musel zasahovať aj v siedmej minúte, v presilovke Balážovú strelu kryl. Rušno bolo až v závere prvej dvadsaťminútovky. Do príležitosti sa dostal Mikušovič, no puk nedostal za chrbát brankára a pol minútky pred klaksónom vyskúšal pozornosť brankára Segľa.

V úvode prostrednej časti hry zasahoval Andreanin. V čase 24:24 sa v najväčšej príležitosti ocitol Samir Saliji, po jeho strele zvonila konštrukcia bránky. Prvý gól padol v 28. minúte.  Na vyhodený puk si nakorčuľoval Hamrák a zasunul ho medzi betóny Andreanina – 0:1.

V 35. minúte a 28. sekunde sa dostal do nájazdu Klinga, no v poslednej chvíli mu puk odskočil. Ďalšie minúty už vážnejšiu príležitosť nepriniesli, aj keď viac z hry malo Bemaco. V úvode tretej tretiny sa zapotil Andreanin, Spišská Nová Ves si vypracovala niekoľko pokusov. Bardejov inkasoval v 48. minúte, prekonal ho Smotrila a zdalo sa, že o víťazovi je rozhodnuté. Aj v ďalších minútach predvádzal skvelé zákroky Trenčan, v 50. minúte stretnutia ho neprekabátil S. Saliji. O minútu a pol sa už radovala aj bardejovská aréna. Cútt krásne našiel pohotového Baláža a ten až na dvakrát strelil prvý gól tímu. Prebrali sa aj tribúny, diváci začali hnať svoj tím dopredu. Necelé dve minútky pred záverom začal hrať Bardejov power-play. V čase 59:45 prišiel vyrovnávajúci gól, Takáčová strela sa odrazila pred Sabola, ktorý sa do odkrytej brány už nemýlil – 2:2.

Predĺženie trvalo iba osemnásť sekúnd, Hamrák ostal voľný na útočnej modrej čiare, Gurčík mu krásne prihral a Hamrák už v nájazde prekonal bezmocného Andreanina – 2:3. Spišská Nová Ves napokon vyhrala v Bardejove po predĺžení a získala cenné dva body, Bardejov naopak opäť stratil.

HC 46 Bardejov – HK Spišská Nová Ves 2:3 p.p. (2:2 – 0:0, 0:1, 2:2)

Góly a asistencie: 52. Baláž (Cútt, S. Saliji), 60. Sabol (Takáč) – 28. Hamrák (Gurčík, Trenčan), 48. Smotrila (Gurčík), 61. Hamrák (Gurčík)

Bardejovčania nastúpili v tejto zostave: Andreanin (Palko) – Takáč, Slimák, Gajdoš, Hruška, Polaček, Hopkovič, Korenko, Šimčák – S. Saliji, Cútt, Baláž – Gmitter, Mikušovič, Segľa, Vaško, Sabol, Hričina – Kohutiar, Prokop, G. Saliji.

Spišiaci nastúpili v tejto zostave: Trenčan (Gavalier) – Hrubý, Kramár, Gurčík, Cvengroš, Rojkovič, Horváth – Leskovjanský, Koky, Vartovník – Hamrák, Vaic, Smotrila – Ihnaťo, Klinga, Krempaský – Findura, Gonda, Ištocy.

(20:15, red)