Hokej: S Prešovom prehrali šiestaci, siedmaci, ôsmaci i deviataci

58x
18. Január 2015

Mladší i starší hokejisti si sily zmerali s Prešovom

hokej_5_rocnik_ahojbardejov_(4).jpg Základná časť hokejových súťaží športových tried od šiesteho do deviateho ročníka naberá na obrátkach. V sobotu 17.1.2015 boli na programe ďalšie stretnutia, v ktorých si zástupcovia z Horného Šariša počínali nasledovne:

V prvej lige mladších žiakov U12 (šiestaci) privítal Bardejov celok Prešova. V 14. minúte sa do vedenia dostali hostia, no domáci Kašperan o minútu vyrovnal. Ihneď po vyrovnaní sa presadil Sokoli a poslal Bardejov do vedenia, avšak už o niekoľko sekúnd bolo vyrovnané. O ďalších niekoľko sekúnd sa Prešov dostal do vedenia. V 26. minúte už bolo 2:4, no v 28. minúte sa opäť presadil aktívny Sokoli a znížil na rozdiel jediného gólu. V 52. minúte rozhodol o výhre hostí Minárik. Bardejovčania tak prehrali 3:5.

Hokejový club 46 Bardejov  - P.H.K. Prešov, n.o. 3:5 (2:3, 1:1, 0:1)

V prvej lige mladších žiakov U13 (siedmaci) Bardejovčania hostili takisto Prešov. V deviatej minúte sa do vedenia dostalo Bemaco po góle Nemca, v 13. hostia vyrovnali. V 22. poslal Prešov do vedenia Poklemba, no Litavec vyrovnal o 2 a pol minúty na 2:2. V 35. minúte sa hostia dostali opäť do vedenia, avšak aj tentokrát domáci hokejisti vyrovnali. Presne mieril opäť Nemec a stav bol 3:3. Sekundu pred klaksónom strelil dôležitý gól opäť Nemec – Bardejov viedol 4:3. Úvod tretej tretiny vyšiel lepšie hosťom, ktorí dokázali vyrovnať. V dramatickom závere mali viac šťastia Prešovčania, a opäť Poklemba strelil v 56. minúte víťazný gól. Bardejov podľahol súperovi 4:5.

Hokejový club 46 Bardejov  - P.H.K. Prešov, n.o. 4:5 (1:1, 3:2, 0:2)

Ôsmaci (U14) sa predstavili v Prešove a prehrali vysoko 10:0. Domáci korčuliari ich prevýšili vo všetkých činnostiach. Prvý gól padol až v 15. minúte, no po ňom sa hostia zlomili a domáci predviedli gólový ohňostroj. Posledný, desiaty presný zásah inkasoval Bardejov päť sekúnd pred koncom stretnutia.

P.H.K. Prešov, n.o. - Hokejový club 46 Bardejov  10:0 (3:0, 5:0, 2:0)

Vysoko prehrali v Prešove aj deviataci, ktorí zápas nezvládli a inkasovali až deväť krát. Dva presné zásahy Bardejova zaznamenali Kaščák a Rychvalský. Prešov dal v každej tretine tri góly.

P.H.K. Prešov, n.o. - Hokejový club 46 Bardejov  9:2 (3:1, 3:1, 3:0)