Policajti na koňoch hliadkovali v Bardejove

1719x
31. Október 2019
Hliadková služba v Bardejove
Stretnúť ste mohli aj tohto policajta a koňa 
 
V Bardejove mohli obyvatelia mesta i jeho návštevníci v uplynulých dňoch zhliadnuť policajtov na koňoch. Policajti z oddelenia jazdnej polície Bratislava na Hornom Šariši vykonávali hliadkovú službu, kde zamedzovali páchaniu trestnej činnosti krádeže drevnej hmoty z okolitých lesných porastov.
 
V chatovej oblasti Mihaľov sa zamerali na zamedzenie páchania trestnej činnosti vlámaní do rekreačných a turistických chát.
 
Oddelenia jazdnej polície odboru kynológie a hipológie Prezídia Policajného zboru so sídlom v Bratislave a Košiciach sú súčasťou poriadkových síl Policajného zboru.
 
Pozrite si fotogalériu:
 
Príslušníci jazdnej polície sa podieľajú na udržiavaní verejného poriadku pri masových a športových podujatiach (napr. na futbalových zápasoch), na pátracích akciách, pri ochrane hraníc Slovenskej republiky a ochrane hraníc Európskej únie v zmysle Schengenského dohovoru.
 
Príslušníci jazdnej polície spolupracujú s odborom komunikácie a prevencie Prezídia Policajného zboru na príprave a realizácii celoslovenských preventívnych podujatí Policajného zboru zameraných na prácu s deťmi a školopovinnou mládežou.
 
Diskusia
Pridať komentár