Investície Bardejovských Kúpeľov zvyšujú úroveň služieb

2004x
14. Február 2020
Na Veľkú noc pribudne v Bardejovských kúpeľoch 44 izieb Superior a 2 apartmány
Bardejovské Kúpele sa rozrastajú do krásy 
 
Vyššiu úroveň služieb, predovšetkým pre samoplatiacich klientov, prinesie renovácia pracoviska PROMINENT, ktorá sa začala tento týždeň v Bardejovských kúpeľoch, a.s. Investícia vo výške cca 60 000 eur zvýši úroveň kúpeľných procedúr.
 
V PROMINENTE sa budú podávať rôzne druhy nadštandardných masáží a špeciálnych kúpeľov, ako sú minerálny kúpeľ, pivný kúpeľ, prísadový kúpeľ a soľný kúpeľ.
 
Spolu s prebiehajúcou komplexnou rekonštrukciou 2. poschodia Hotela Ozón ide o dve najväčšie tohtoročné investície kúpeľov. Informovala o tom Ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov, a.s., Tamara Šatanková.
 
V Hoteli Ozón prebieha rekonštrukcia izieb 
 
,,Komplexná rekonštrukcia 2. poschodia v Hoteli Ozón, v našom najväčšom ubytovacom zariadení, začala 2. januára a rekonštruované izby by mali byť k dispozícii na Veľkú noc, čiže 9. apríla 2020. Spolu zrekonštruujeme 42 izieb a 2 apartmány, čím sa zvýši ich úroveň a získajú prívlastok SUPERIOR.
 
Okrem toho sa k Ozónu pribuduje aj nový služobný výťah za cca 90 000 eur, takže sa už nebudú miešať klienti s prevádzkou hotela
 
Ubytovanie v nich bude drahšie oproti klasickým izbám o 7 eur na osobu a noc. Investície sú plánované vo výške cca 650 000 eur. Okrem toho sa k Ozónu pribuduje aj nový služobný výťah za cca 90 000 eur, takže sa už nebudú miešať klienti s prevádzkou hotela,“ vymenovala T. Šatanková.
 
Dodala, že ďalšie väčšie investície sa už tento rok v kúpeľoch neplánujú. Novinkou minuloročnej sezóny bol náučný chodník po stopách cisárovnej Sisi, ktorý vedie od hotela Alexander po lesnej cestičke až k hotelu Alžbeta. Aj kaviareň v hoteli Ozón dostala nový šat i meno: ,,Kaviareň SISI“.
 
Nové wellness centrum stále v pláne
 
,,V budúcnosti máme v pláne vybudovať nové vonkajšie wellness centrum medzi hotelom Ozón a Alexander s odhadovanými nákladmi cca 2-3 mil. eur, kde bude aj vonkajší nerezový bazén, nové parkovacie plochy a nová promenáda. Pokračujú prípravné práce na rekonštrukciu budovy zvanej Karoly, ktorá má teraz štatút národnej kultúrnej pamiatky a v ktorej bude zriadená svojrázna „šarišská karčma“. Pred detskou liečebňou postavíme detské ihrisko a plánujeme aj mnoho iných projektov. Tieto plány sú v rozpätí 4 až 8 rokov,“ vymenovala T. Šatanková.
 
Bardejovské Kúpele 
 
Upozornila na to, že stále platí zásada, že tempo modernizácie kúpeľov je prispôsobené generovaniu vlastných zdrojov na splácanie pôžičiek.
 
Perspektívne rozvojové zámery na ďalšie roky počítajú s budúcim športovým areálom neďaleko od vstupu do areálu kúpeľov, kde bude na ploche 24 ha golfové ihrisko s 9 jamkami.
 
Výška investície s celým zázemím predstavuje zhruba 1,2 milióna eur, ale areál bude postavený po častiach, tak ako sa podarí vykúpiť pozemky. Projekčne je pripravená i promenáda, ktorá bude smerovať k hotelu Alžbeta.
 
V pláne je vybudovať nové wellness centrum 
 
V spolupráci s mestom Bardejov by kúpele radi pripravili spoločnú investíciu parkovacieho domu na terajšom parkovisku pri vstupe do kúpeľov. Najnáročnejšia rekonštrukcia čaká historický hotel Dukla (pôvodne hotel Sczéchenyi, neskôr Slávia), ale čas výstavby a predpokladané náklady nie sú uzavreté, odhady sú na úrovni cca 12 mil. eur.
 
Z pôvodnej stavby zostane skelet a pribudne prístavba pre cca 150 osôb. Za posledné desaťročie kúpele investovali do svojho rozvoja, vrátane liečebnej starostlivosti, ubytovania a športového vyžitia pre klientov, cca 15 miliónov eur.
(19:45, red)
 
Diskusia
Pridať komentár