Nové elektrické auto na rozvoz stravy pre seniorov

994x
31. Marec 2020
Nové auto 
Auto pomôže pri rozvoze stravy 
 
V zariadení pre seniorov Harmónia na Cemjate začali rozvážať stravu pre seniorov na novom elektrickom vozidle. Praktický elektrický pomocník je nenáročný na údržbu a navyše šetrí náklady aj životné prostredie.
 
Staré auto na rozvoz stravy a zber špinavej bielizne v zariadení pre seniorov Harmónia nahradil moderný elektromobil. Nové elektrické auto, ktoré je určené práve na krátke trasy je pre potreby tohto zariadenia ideálne. Vodiči, ktorí vykonávajú rozvoz stravy v areáli domova pre seniorov najazdia v priemere 6 kilometrov denne a doteraz využívali staršie vozidlo na dieselový pohon. To si však vyžadovalo pravidelnú údržbu, ktorá ročne stála približne 3500 eur.
 
Nový elektromobil Melex zakúpili formou verejného obstarávania za cenu 19 500 eur s DPH. Jeho veľkou výhodou je, že sa dá nabíjať v bežnej elektrickej zástrčke a na jedno nabitie dokáže prejsť 45 až 50 kilometrov. V prípade potreby tak môže slúžiť mestu Prešov aj na iné účely, nakoľko z Cemjaty sa bez problémov dostane do ktorejkoľvek mestskej časti a späť.
 
Nabíjanie akumulátorov v elektromobile je plne automatizované a trvá od 2 do 4 hodín, v prípade úplného vybitia je to maximálne 6 hodín.
(16:55, presov.sk)
Diskusia
Pridať komentár