Futbalisti v prvom jarnom kole remizovali

5x
10. Marec 2015

Na úvod zisk bodu

Cez víkend sa otvorili brány v druhej najvyššej futbalovej súťaže. Partizán Bardejov sa po jesennej časti umiestnil na treťom mieste, miestenka v prvej šestke by mu ujsť nemala. Po jesennej časti v skupine východ viedli Michalovce, Bardejov na lídra strácal jedenásť bodov. Z 18 duelov Hornošarišania získali 33 bodov, strelili 28 gólov. Najlepším strelcom bol po jeseni Ján Zápotoka, autor 8 gólov.   V základnej časti sa v jari hrajú štyri stretnutia, v prvom z nich vycestoval Bardejov do Rimavskej Soboty.  Práve v domácom prostredí s týmto súperom remizoval.

V 19. kole vycestoval Bardejov do R. Soboty a naprázdno odísť nechceli. Domáci futbalisti taktiež chceli bodovať, bojujú ešte o postup do nadstavby.  Bardejovčania nastúpili bez niekoľkých opôr, chýbali J. Zápotoka, Grohoľ i legionár Gagnon. Od úvodného hvizdu mal viac z hry Partizán a po jednej z akcií strelil Gruca vedúci gól. Aj po tomto úvodom presnom zásahu bol aktívnejší Bardejov, no góly neprichádzali. V 24. minúte  udreli domáci a po góle Čeryho bolo vyrovnané.

V druhom polčase domáci uzavreli obranu, hostia si vypracovali niekoľko šancí z brejkov, avšak chýbalo presnejšie zakončenie. Kvalitné stretnutie sa napokon skončilo po remíze 1:1 deľbou bodov.

Rimavská Sobota – Partizán Bardejov 1:1 (1:1)

Góly: 24. Čery – 16. Gruca

MŠK Rimavská Sobota: Glintić – Štrbák, Hladík, Sivčević, Milojević – Čery, Köböl, Petrán, Čertík, Lupták – Kolorédy

Partizán Bardejov: Molčan – Kutlík, Staš, Palša, Kica – Andraščík, L. Zápotoka, Gruca, Berecký – Guľa (80. revák, 87. Stachura), Milunović(89. Kolibab)