Hádzaná: dorastenky porazili Nitru a Košice, minihádzanárky vyhrali turnaj

34x
12. Marec 2015

HC Bardejov dosiahol veľmi dobré výsledky

Mladšie dorastenky z hádzanárskeho klubu HC Bardejov v dohrávke dvanásteho kola privítali na palubovke v športovej hale celok UDHK Nitra. V prvom stretnutí v Nitre prehrali Bardejovčanky 19:34 a tak súperkám mali čo vracať. V dvanástom kole Bardejovčanky držali celé stretnutie pod kontrolou. V prvom polčase padalo minimum gólov, oba celky sa zamerali na defenzívu. Polčas vyhral Bardejov 7:5. V druhom dejstve sa obrana otvorila, darilo sa domácim hráčkam, ktoré postupne vedenie zvyšovali. Aj v tomto stretnutí proti Nitre zaznamenali devätnásť gólov, no namiesto 34 inkasovali iba trinásť. Bardejovčanky svoje súperky prevýšili kondíciou, úspešnými kombináciami a rýchlymi protiútokmi.

HC Bardejov – UDHK Nitra 19:13 (7:5)

V rámci pätnásteho kola hostili Bardejovské osy celok z Košíc. Prvý polčas bol vyrovnaný, no domáce sa ujali vedenia a do polčasu si vybudovali dvojgólové vedenia. V druhom dejstve to už bola dominancia domácich a súperovi odskočili. Do konca duelu nastrieľali 25 gólov, inkasovali o desať menej a tešili sa z ďalšieho víťazstva.

HC Bardejov – Bernoláková Košice 25:15 (11:9)

Minihádzanárky zvíťazili na turnaji

Bardejovské minihádzanárky odohrali ďalší turnaj, tentokrát v Košiciach. Bardejovčankám sa na turnaji darilo, prehrali iba jedno stretnutie a dostali sa až do finále. V ňom porazili silné Michalovce tesne 5:4 a tešili sa z prvého miesta. Strelecky sa darilo Miriam Lojdlovej a Slávke Ratvajskej, autorkám neuveriteľných 30 a 27 gólov.

Výsledky:

Bardejov – Michalovce 4 – 5:9, Bardejov – Drábová Košice 12:7, Bardejov – Prešov B 15:0, Bardejov – Bernoláková Košice 14:5, Bardejov – Prešov A 15:4, finále: Bardejov – Michalovce 5:4.

Zostava a góly Bardejovčaniek:

Miriam Lojdlová 30, Slávka Ratvajská 27,Henrieta Semanová 3, Sofia Varcholová, Noemi Guteková 1, Marianna Novotná 5,Dominika Knapová, Klaudia Šimičeková, Natália Zapachová, Ema Zajacová

„Na turnaji sme zvíťazili a dievčatám ďakujem. Chcem sa poďakovať aj p. Lojdlovej za sponzorský obed a p. Gutekovej za ošetrovanie zranení. Petrovi Varcholovi ďakujem za podporu. Ďakujem aj všetkým priaznivcom. Ďalšie kolo minihádzanej sa uskutoční 29.3. v Bardejove,“ prezradil pri spravodajský portál Ahoj Bardejov.sk tréner dievčat Róbert Hanudel.

(15:45, red)