Možnosť komerčného testovania na COVID-19 v Levoči

699x
25. Máj 2020
Možnosť komerčného testovania na COVID-19 v Levoči
Komerčné testovanie na COVID-19 v levočskej nemocnici 
 
Najjednoduchší spôsob je prihlásiť sa prostredníctvom rezervačného systému a webového portálu www.agellab.sk. Cena testu je 65 eur, výsledok klient dostane najneskôr do 48 hodín a v troch jazykových mutáciách.
 
Komerčné testovanie je určené pre osoby, ktoré nemajú odporučenie od lekára, teda nespĺňajú indikačné kritériá stanovené Hlavným hygienikom SR. Záujemca sa najprv zaregistruje na uvedenom webe, vytvorí si prihlasovacie meno a heslo, pričom potvrdenie úspešného zaregistrovania mu príde na jeho mail.
 
Následne si v rezervačnom systéme zvolí vhodné miesto, v tomto prípade Levoču, vyberie si dátum a čas odberu a zaplatí online za vyšetrenie. Následne sa samoplatca dostaví v stanovený čas na odberové miesto, ktoré je vo Všeobecnej nemocnici s poliklinikou v Levoči v priestoroch pred urologickým oddelením, kde mu bude odobratá vzorka. Tá bude následne odoslaná do zvolenského laboratóriá na vyšetrenie PCR metódou.
 
Výter je najvhodnejšie robiť ráno nalačno a všetci, ktorí prichádzajú na testovanie by nemali predtým jesť a piť, prísť bez predchádzajúceho použitia kloktadiel, zubnej pasty alebo iných dezinfekcií, nefajčiť ani elektronické cigarety, nesmie sa žuť žuvačka, používať kvapky alebo spreje do nosa a hrdla.
 
Levočská nemocnica upozorňuje, že nie je možné prísť rovno na triáž s tým, že sa chcem dať vyšetriť na koronavírus, ani nie je potrebné nikomu telefonovať.
 
Vyšetrenie na ochorenie COVID-19 prebieha analýzou genetického materiálu vírusu metódou RT- PCR (polymerárová reťazová reakcia), výsledky vyšetrenia poskytneme do 48 hodín od doručenia vzorky do laboratória, pacientovi zasielame výsledok vyšetrenia elektronicky e-mailom v šifrovanej podobe. Heslo pre zobrazenie a otvorenie výsledkovej správy odošleme cez SMS. Výsledky budú uvedené aj v angličtine, maďarčine a nemčine. Pri pozitívnom výsledku bude pacient kontaktovaný aj príslušným Regionálnym úradom verejného zdravotníctva. V prípade záujmu o Potvrdenie o výsledku vyšetrenia potrebné pre vstup do krajiny (ČR, Rakúsko) sa uvedie konkrétna krajina už pri objednávaní termínu na webe alebo sa nahlási priamo na odbernom mieste.
(14:30, M. Pavliková, levoca.sk, foto: nemocnicalevoca.sk)
Diskusia
Pridať komentár