Hornošarišské osvetové stredisko je opäť sprístupnené

1286x
25. Máj 2020
HOS opäť prístupné
Pozrite si videoreportáž 
 
Po jarnej rekonštrukcii a karanténnom období otvorilo svoje brány Hornošarisské osvetové stredisko. V súčasnosti je v galérii HOS-ky súťažná výstava Výtvarné spektrum, na ktorej svoje diela vystavujú bardejovskí autori z celého okresu. Vstup do strediska je možný len v rúšku a pri dodržaní sprísnených hygienických opatrení. V galérii smú byť súčasne najviac traja návštevnici.
 
„Hornošarišské osvetové stredisko sa v podstate na tretí deň od sprísnených podmienok úplne pretransformovalo na čisto internetovú kultúrnu organizáciu, čo znamená, začali sme všetky produkty, ktoré sme vyrábali doteraz, dávať na internet na facebook. Začali sme pre deti a ich rodičov vytvárať aktivity ,ktoré dávame na facebook každé ráno o ôsmej a stretlo sa to s obrovským ohlasom dokonca natoľko, že v týchto dňoch sa o nás začala zaujímať štátna televízia, takže myslím si ,že to má veľmi dobrý ohlas a rovnako dopad na deťúrence, ktoré sa začali vo veľkom zapájať, prezradil riaditeľ Hornošarišského osvetového strediska Juraj Bochňa.
 
Znova podľa programu
 
Pri naďalej priaznivých epidemiologických opatreniach má osvetové stredisko ambíciu fungovať podľa programu ako bol naplánovaný na začiatku tohto roka.
 
„Od uvoľnenia opatrení pokračujeme v celom programe, ktorý sme mali pripravený na tento rok čo znamená, výstavy, vernisáže, rovnako všetky kultúrne podujatia pre verejnosť tak, ako sme to mali naplánované hneď na začiatku roka, avšak zatiaľ do toho počtu ľudí, ktorý je povolený,“ dodal J. Bochňa.
 
Hornošarišské osvetové stredisko hneď od začiatku pandémie pomáhalo s osvetou v osadách a taktiež dobrovoľníci pomáhajú v nemocnici sv. Jakuba v Bardejove pri vstupnej prehliadke.
(20:21, L. Urbán, foto: HOS Bardejov)
Diskusia
Pridať komentár