Vodičov pod vplyvom alkoholu prezradilo nedanie znamenia o zmene smeru jazdy

817x
26. Máj 2020
Vodičov pod vplyvom alkoholu prezradilo nedanie znamenia o zmene smeru jazdy
 
Poverení príslušníci Okresného dopravného inšpektorátu Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Prešove riešia dva prípady, v ktorých vodiči motorových vozidiel viedli svoje vozidlá pod vplyvom alkoholu a policajné hliadky týchto vodičov zastavili z dôvodu, že ani jeden z nich nedal znamenie o zmene smeru jazdy.
 
K prvému prípadu došlo v sobotu (23.05.20202) krátko po 18-tej hodine. 44 ročný muž z obce Drienov ako vodič osobného motorového vozidla počas jazdy v tejto obci nedal znamenie o zmene smeru jazdy. Z uvedeného dôvodu bol policajnou hliadkou riadne zastavený a podrobený kontrole. Vodič vykonal dychovú skúšku, jej výsledok bol pozitívny, dosiahol hodnotu 1,12 mg/l (2,33 promile). Vodič ďalej uviedol, že vodičský preukaz má zadržaný a preto ho nemôže predložiť.
 
K druhému prípadu došlo len o niekoľko hodín neskôr (pár minút po polnoci dňa 24.05.2020) v obci Červenica. 31 ročný muž z obce Vechec ako vodič viedol osobné vozidlo pričom pri odbočovaní ani on nepoužil smerové svetlo. Toto konanie si všimla policajná hliadka, ktorá vodiča zastavila a podrobila kontrole. Aj v tomto prípade sa vodič podrobil dychovej skúške, s výsledkom 0,52 mg/l (1,08 promile).
 
Obaja vodiči boli na mieste obmedzení na osobnej slobode, boli zadržaní a boli umiestnení do cely policajného zaistenia. Po vytriezvení a vykonaní potrebných procesných úkonov bolo obom vodičom vznesené obvinenie z prečinu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky.
(9:37, krpz)
Diskusia
Pridať komentár