Výzva pre vodiča – dopravná nehoda dňa 16.05.2020 medzi obcami Jakubovany a Orkucany

1660x
26. Máj 2020
Výzva pre vodiča
Nehoda medzi obcami Jakubovany a Orkucany
 
Na ceste III. triedy medzi obcami Jakubovany a Orkucany došlo v sobotu (16.05.2020) o pol jedenástej hodine k dopravnej nehode.
 
Z doposiaľ získaných informácii vieme, že vodič motorového vozidla zn. Mercedes – Benz, jazdil v smere od miestnej časti Sabinova – Orkucany v smere na obec Jakubovany. Pri predchádzaní pred ním idúceho vozidla, (pravdepodobne išlo o vozidlo zn. KIA hnedej farby) a dvoch cyklistov, vodič svojou jazdou ohrozil cyklistov jazdiacich v protismere (išli v smere od obce Jakubovany).
 
Jeden z cyklistov v dôsledku tohto konania spadol do priekopy. Ku kontaktu vozidla s bicyklom nedošlo. Vodič uvedeného vozidla na mieste nehody nezastavil a pokračoval ďalej v jazde v smere na obec Jakubovany, na výzvu polície sa neskôr dostavil na Obvodné oddelenie Policajného zboru Sabinov. Pri uvedenej nehode, došlo k zraneniu cyklistu.
 
Z dôvodu objektívneho prešetrenia okolnosti tejto dopravnej nehody polícia žiada vodiča vozidla (pravdepodobne zn. KIA), ktorý v tom čase jazdil na uvedenom úseku cesty a bol predchádzaný vozidlom zn. Mercedes – Benz a ktorý taktiež po páde cyklistu do priekopy s vozidlom ihneď na mieste zastavil a poskytol cyklistovi prvú pomoc, aby sa ohlásil na polícii. Tento zodpovedný vodič by mohol poskytnúť informácie o dopravnej nehode. Urobiť tak môže na známom telefónnom čísle 158, alebo osobne na ktoromkoľvek policajnom oddelení.
 
Pokiaľ máte záujem o ďalšie informácie, obráťte sa na nás, prosím, na vyššie uvedených tel. číslach.
(14:35, krpz)
Diskusia
Pridať komentár