Nepolepšiteľní vodiči a vodičky

2058x
28. Máj 2020
Alkohol za volant nepatrí
Za jeden deň minimálna 6 prípadov v jednom kraji 
 
Polícia v našom Prešovskom kraji sa denne na cestách snaží svojou aj preventívnou činnosťou dohliadať na bezpečnosť. Vykonávanými kontrolami zistíme mnoho prípadov požitia alkoholu za volantom u vodičov. Napriek našej maximálnej snahe sa stále nájdu nezodpovední muži a čoraz častejšie aj ženy, ktorí neváhajú a sadnú si za volant pod vplyvom alkoholu. To, že tak urobia je nebezpečné nielen pre nich, ale pre všetkých účastníkov cestnej premávky, lebo ohrozujú nás všetkých!
 
V tejto tlačovej správe Vám bližšie priblížime iba 6 prípadov opitých vodičov, ktoré naši policajti zaznamenali včera na cestách Prešovského kraja (bolo ich ale viac). Nechýbajú tam ani ženy, či neplnoletý. Každý jeden z prípadov je na zamyslenie.
 
Vodička z Prešova s 2,8 promile 
 
55 ročná Beáta z Prešova v dopoludňajších hodinách ako vodička viedla motorové vozidlo zn. Mercedes v rodnom meste po Ul. Mukačevskej. Z dôvodu nevenovania sa dostatočne vedeniu vozidla a nesledovania situácie v cestnej premávke narazila do odstaveného vozidla zn. VW Touran, na mieste dopravnej nehody však s vozidlom nezotrvala. Policajtmi bola v krátkom čase vypátraná a bola podrobená dychovej skúške. Jej výsledok dosiahol hodnotu 2,8 promile.
 
Aj v druhom prípade je „hlavnou hrdinkou“ žena, a to Iveta vo veku 47 rokov z Prešova. Ako vodiča vozidla zn. Nissan vo večerných hodinách na Ul. Bardejovskej v Prešove bola policajnou hliadkou zastavená. Dôvodom bol fakt, že počas odbočovania nedala znamenie o zmene smeru jazdy. Dychová skúška u Ivety dosiahla hodnotu 1,79 promile (pri opakovej 1,83 promile).
 
Vodič z Tuhriny s 3,25 promile 
 
Ďalším vodičom pod vplyvom alkoholu v Prešove bol 54 ročný muž z obce Tuhrina. S vozidlom zn. Peugeot krátko po 9-tej hodine jazdil v smere od obce Žehňa na rodnú obec, kde na priamom úseku cesty zišiel z cesty a narazil do telekomunikačného stĺpa. Výsledok dychovej skúšky nebol v tomto prípade pre nikoho prekvapením, dosiahol 3,08 promile (opakovaná skúška bola s výsledkom 3,25 promile).
 
Aj popradskí policajti zachytili nezodpovedných vodičov. V dopoludňajších hodinách 35 ročná miestna žena menom Jana ako vodička motorového vozidla zn. Peugeot na Ul. L. Svobodu sa počas jazdy plne nevenovala vedeniu vozidla, nedodržala vzdialenosť od vozidla idúceho pre ňou a narazila doň. Ani táto vodička nezotrvala na mieste nehody, bola ale políciou nakrátko vypátraná, dychová skúška u nej dosiahla hodnotu takmer 3,2 promile.
 
Druhým opitým vodičom v Poprade bol len 16 ročný mladík z obce Jamník. Ten, dve hodiny po polnoci viedol moped zn. Hero Puch v obci Domaňovce, bez prideleného evidenčného čísla a bez riadne na hlave upevnenej ochrannej prilby. Policajná hliadka tohto vodiča zbadala a za dodržania všetkých bezpečnostných pravidiel ho zastavila. Alkohol u neho presiahol 1,2 promile. V tomto prípade vzhľadom na závažnosť skutku a vek páchateľa nebol zadržaný a je stíhaný na slobode.
 
Vodič zo Zborova s 2,6 promile 
 
Ani 30 ročný muž z obce Zborov sa ako vodič „nedal zahanbiť“. Na motorovom vozidle zn. Citroen v nočných hodinách v rodnej obci bol policajnou hliadkou zastavený. Viedol totiž vozidlo bez zapnutých stretávacích svetiel. Bol podrobený dychovej skúške, výsledok bol 2,5 promile (opakovaná skúška s výsledkom 2,6 promile).
 
Všetky spomínané osoby boli obmedzené na osobnej slobode, boli zadržané a boli umiestené do cely policajného zaistenia. Po vykonaní potrebných procesných úkonov im bolo povereným príslušníkom dopravného inšpektorátu vznesené obvinenie z trestného činu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky.
 
Nezabúdajme, že opitý vodič na cestách môže spôsobiť svojou nezodpovednosťou fatálne následky, ktoré už nebude možné zvrátiť či napraviť! Alkohol za volant a na cesty NEPATRÍ!
(10:29, krpz)
Diskusia
Pridať komentár