Minister školstva a primátorka Prešova navštívili 3 školy ešte pred ich otvorením

1062x
30. Máj 2020
Školy a škôlky sú pripravené
Branislav Gröhling spolu s Andreou Turčanovou navštívil 3 školy
 
Mesto Prešov otvorí školy vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti podľa plánu. Od 1.6.2020 sa vrátia deti a žiaci do 31 materských a základných škôl vo všetkých mestských častiach.
 
Základné aj materské školy v Prešove sa počas uplynulých dvoch týždňov svedomito pripravovali na otvorenie. Včera sa o tom prišiel do Prešova osobne presvedčiť minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling, ktorý aj s primátorkou Andreou Turčanovou navštívil jednu materskú a dve základné školy.
 
„Predstava, ktorú sme mali o kreativite učiteľov a riaditeľov sa naozaj napĺňa, pretože aj Prešov je pripravený na to, aby sme mohli v pondelok zvládnuť malé otvorenie školského roka,“ uviedol šéf rezortu školstva. Spoločne si prešli priestory, kde budú deti a žiaci od 1. júna tráviť niekoľko hodín denne a následne diskutovali s učiteľmi o témach, ktoré momentálne rezonujú na všetkých školách. „Chcem poďakovať všetkým pracovníkom prešovských škôl, ktorí ich vo veľmi krátkom čase pripravili na to, aby mohli deti nastúpiť už od 1. júna,“ dodala primátorka.
 
POZRITE SI FOTOGALÉRIU:
 
K zavádzaniu hygienických a bezpečnostných opatrení pristúpili v MŠ Československej armády obzvlášť zodpovedne. Pre deti aj pre ich rodičov majú pripravené dezinfekčné gély, pričom rodičia majú vyhradený aj samostatný kútik, aby sa eliminoval ich kontakt s ostatnými deťmi. Na základných školách Československej armády a Važecká využijú pri vyučovaní aj triedy 6. až 9. ročníka, aby boli dodržané maximálne počty detí na hodinách. Pripravené sú aj školské jedálne, kde upravili rozmiestnenie stolov tak, aby medzi nimi boli dostatočné rozostupy.
 
Plošné testovanie učiteľov sa v Prešove nechystá
 
Mesto Prešov zatiaľ neuvažuje o plošnom testovaní učiteľov na školách vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti, keďže na to momentálne nie je opodstatnený dôvod. Nariadenie, prípadne opatrenie, ktoré by ukladalo povinnosť testovať všetkých zamestnancov škôl a školských zariadení na ochorenie COVID-19 zatiaľ neprišlo ani z úrovne Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Prešove.
 
„Myslím si, že formou merania telesnej teploty a vďaka prijatým hygienickým opatreniam, môžeme šíreniu nákazy účinne predchádzať. Ak by sa na niektorej škole objavilo podozrenie, učiteľov dáme bezodkladne otestovať,“ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.
 
Minister školstva skonštatoval, že nie je možné otestovať všetkých učiteľov na Slovensku. Zároveň vyzval verejnosť, aby ľudia nešírili zbytočnú paniku. „Podmienky fungovania škôl sme nastavili na základe odporúčaní Úradu verejného zdravotníctva tak, aby sme minimalizovali akékoľvek šírenie nákazy. Ten vývoj na Slovensku je veľmi pozitívny, a preto si myslím, že to zvládneme,“ uviedol šéf rezortu školstva Branislav Gröhling.
(16:10, presov.sk)
Diskusia
Pridať komentár