Muž zo Sniny sa rozhodol šoférovať taxík, samozrejme pod vplyvom alkoholu

864x
01. Jún 2020
Najskôr sa nechal odviesť, neskôr sa rozhodol byť vodičom taxislužby sám
 
20 minút po polnoci dňa 31.05.2020, 65 ročný muž zo Sniny v silne podnapitom stave, si objednal odvoz prostredníctvom jednej z miestnych taxislužieb. Bol odvezený k miestu, ktoré si želal, no odmietal vystúpiť.
 
Keď mu taxikár pomáhal vystúpiť, zákazník ho napadol, udrel ho päsťou do tváre, presadol si na miesto vodiča a s vozidlom odišiel preč. Po prejdených niekoľkých metroch s vozidlom narazil do stojaceho osobného vozidla. Škoda na oboch poškodených vozidlách bola vyčíslená na 8 000 eur.
 
V prípade bolo okamžite začaté trestné stíhanie a na základe dôkaznej situácie bolo smelému dôchodcovi vznesené obvinenie z prečinu neoprávnené používanie cudzieho motorového vozidla spáchaného v súbehu s prečinom ohrozenie pod vplyvom návykovej látky.
 
Muž bol obmedzený na osobnej slobode a bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Bol taktiež podrobený dychovej skúške, jej výsledok dosiahol hodnotu takmer 1,2 promile. Ak sa obvinenému mužovi vina preukáže, zákon stanovuje za takéto porušenie zákona trestnú sadzbu odňatia slobody až na päť rokov.
(14:14, krpz)
Diskusia
Pridať komentár