Bez vodičského oprávnenia, ale pod vplyvom alkoholu

1815x
30. Jún 2020
Bez vodičského oprávnenia, ale pod vplyvom alkoholu
 
Vo veci trestného činu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky a trestného činu marenie výkonu úradného rozhodnutia vedie trestné stíhanie poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu.
 
Zo spáchania týchto skutkov je podozrivý 28 ročný mladý muž z obce Zborov. Ten včera (29.06.2020) pár minút po dvanástej hodine ako vodič viedol osobné motorové vozidlo zn. Peugeot. Jazdil po ceste I. triedy v smere jazdy od obce Dlhá Lúka na obec Zborov a bol policajnou hliadkou zastavený a kontrolovaný. Bolo zistené, že Zborovčan jazdil v stave vylučujúcom spôsobilosť a bez príslušného vodičského oprávnenia!
 
Opakované dychové skúšky dosiahli hodnoty 0,66 mg/L, 1,52 mg/L a 1,41 mg/L. Lustráciou v informačných systémoch bolo preukázané, že vodič má Okresným súdom v Bardejove z roku 2015 okrem iného uložený aj trest zákazu vedenia motorových vozidiel všetkého druhu na dobu 60 mesiacov a táto doba ešte neuplynula. Vodič bol zadržaný, obmedzený na osobnej slobode a bol umiestnený do cely policajného zaistenia.
 
Ďalší prípad vodiča, ktorý sa nevie poučiť ani na vlastných chybách! Bez ohľadu na následky, ktoré jeho konanie môže mať na iných účastníkov cestnej premávky, ktorí dodržiavajú predpisy a ctia zákony.
(9:25, krpz)
Diskusia
Pridať komentár