V Bardejove si uctili pamiatku hrdinov druhej svetovej vojny

882x
06. Október 2020
Pietna spomienka pri pamätníku
Kladenie venca k podnožiu pamätníka  
 
„Šiesty október je dátumom, ktorý by mal byť v našej pamäti navždy zapísaný. Šiesteho októbra 1944 za začala bojová ofenzíva, ktorá viedla k priamemu oslobodzovaniu Československa".
 
Aj takéto slová zazneli v utorok 6. októbra 2020 z úst primátora Bardejova Borisa Hanuščaka, ktorý sa spolu s predsedom Oblastného výboru SZPB v Bardejove Artemom Feckom a svojimi spolupracovníkmi zúčastnil pietneho aktu položenia venca k podnožiu pamätníka na Námestí SNP.
 
Zúčastnení zvolili takýto spôsob pripomenutia si týchto historických udalostí, pretože pandémia COVID-19 a vyhlásený núdzový stav viedli k zrušeniu oficiálnych osláv Karpatsko-duklianskej operácie na Dukle a vo Svidníku. Ani tieto skutočnosti však nič nemenia a nezmenili na fakte, že predstavitelia samosprávy a SZPB si každoročne uctievajú pamiatku hrdinov Dukly – že to tohto roku kvôli známym okolnostiam bolo v Bardejove je o to cennejšie. 
 
POZRITE SI FOTOGALÉRIU:
 
Bardejovský Pamätník SNP je pietnym miestom, ktoré si zasluhuje pozornosť práve preto, že pripomína hrôzy II. svetovej vojny, ale pripomína aj hrdinstvo padlých i preživších a je mementom, aby sa nič podobné v budúcnosti nestalo.
 
Toto memento je dôležité aj v týchto pohnutých dňoch: nielen kvôli pandémii koronavírusu, ale aj kvôli (možno až pričastému) „ohýbaniu" historických faktov.
(13:04, Š. Hij – vedúci referátu tlačového a medzinárodných vzťahov)
Diskusia
Pridať komentár