Padol ďalší rekord, nové číslo: 1887. Reaguje premiér Matovič

3397x
10. Október 2020
Len spoločnou snahou a bojom môžeme vyhrať
Premiér Igor Matovič 
 
Na Slovensku pribudol rekordný počet pozitívne testovaných na koronavírus. V piatok urobili 11 123 testov a pozitívny výsledok malo 1887. Informácie priniesol premiér Igor Matovič na sociálnej sieti.
 
Najviac prípadov hlási okres Námestovo (155), druhý je Bardejov s 141 prípadmi a tretia Bratislava (115). V Prešovskom kraji pribudlo celkovo 406 prípadov. 
 
„Rozmýšľam, či tu napísať to, čo mne zobralo dych a verejnosti bude známe až o 10h. Nuž, zrejme je to moja rola byť poslom zlých správ. Už desiaty deň platia sprísnené opatrenia, kvôli ktorým ma nenávidia mnohí, napriek tomu nám počty nových pozitívnych mimoriadne prudko stúpajú. Áno, trvá určitý čas, kým sa vzhľadom na inkubačnú dobu opatrenia prejavia ... ale už dnes sa prijaté opatrenia javia ako s gumipuškou na slona - opatrenia by mali šancu zabrať, ak by nárast prípadov nebol tak dramaticky prudký.
 
1887. To je počet pozitívnych pri 11123 testoch za piatok. Extrémny rast až o 169% voči piatku minulému. Čo teraz? Od ministra zdravotníctva očakávam bezodkladné zvolanie pandemickej komisie ešte v priebehu dnešného dňa ... a ministra vnútra na zajtra požiadam o zvolanie Ústredného krízového štábu. ÚKŠ ešte zajtra musí prijať rozhodnutie o nových ochranných opatreniach.
 
Verím, že idioti ako Marián Kotleba či Robert Fico a spol. si aspoň v tejto mimoriadnej situáciu uvedomia, že na ich bludy a posmešky z rúšok teraz desiatky ľudí doplatí životom. Vás, ktorí ste uverili v posledných mesiacoch bludárom o tom, ako sa dusíme vlastným CO2 v rúšku, ako Covid-19 je len chripôčka, ako je to všetko len snaha ovládnuť svet židojaštermi, ako matovič straší len, aby mal biznis z testovania ... chcem veľmi pekne poprosiť, skúste mi aspoň na pár týždňov veriť, že Covid-19 je mimoriadne ohrozenie vášho zdravia, životov vašich rodičov, slovenskej ekonomiky a tak aj vašich prijímov a životnej úrovne vás a vašich rodín.
 
Vám ostatným veľmi ďakujem, že si uvedomujete, že teraz sme všetci na jednej lodi a len spoločnou snahou a bojom môžeme vyhrať,“ napísal na sociálnej sieti premiér Slovenska Igor Matovič.
(10:15, r)
Diskusia
Pridať komentár