V Prešove pripravia štedrú večeru pre osamelých seniorov

805x
04. December 2020
Priamo do príbytkov
Dlhoročná tradícia 
 
Mesto Prešov v spolupráci so Slovenským Červeným krížom tieto Vianoce opäť pripraví štedrú večeru pre osamelých seniorov. Doručí ju priamo k nim.
 
Vianoce sú obdobím, keď k bohato prestretému štedrovečernému stolu zasadne celá rodina a spoločne strávi príjemné chvíle pri vianočnom stromčeku, pod ktorým si každý z jej členov nájde svoj darček.
 
Takéto šťastie však nemá každý a mnohí ľudia, najmä seniori, oslavujú Štedrý večer osamelo. Je preto už niekoľkoročnou tradíciou, že Odbor služieb pre občanov MsÚ v Prešove pre túto skupinu osamelých seniorov organizuje štedrú večeru.
 
Večera priamo do príbytkov 
 
Pre hrozbu šírenia ochorenia COVID-19 sa tradičná štedrá večera seniorov za jedným stolom spoločne s vedením mesta, žiaľ, nemôže uskutočniť tak, ako je zvykom. Mesto Prešov však seniorov opäť nenechá na Vianoce samých. Štedrú večeru im pripraví v spolupráci so Slovenským červeným krížom - Územným spolkom Prešov a doručí ju priamo do ich príbytkov, vrátane sladkého prekvapenia.
 
Seniori, ktorí žijú sami a majú záujem o túto štedrú večeru, sa môžu do 16. decembra 2020 nahlásiť telefonicky na číslach 051/3100 553 alebo 051/3100 554 na Referáte starostlivosti o zdravotne postihnutých a seniorov MsÚ Prešov, prípadne e-mailom na: maria.pervanova@presov.sk alebo jana.zakarovska@presov.sk.
 
Mesto Prešov osloví aj jednotlivé organizácie pôsobiace na území mesta Prešov, aby seniorov informovali o tejto možnosti a aby na Vianoce nezostal nikto sám.
(9:38, presov.sk) 
Diskusia
Pridať komentár