Tesná prehra s Dinamom a odložený zápas s Füchse

461x
20. Február 2021
V Rumunsku tesná prehra
Prešovčania prehrali v Rumunsku o dva góly

Hádzanári Tatrana Prešov nenadviazali na utorkové víťazstvo nad Sportingom Lisabon a v ďalšom stretnutí Európskej ligy podľahli, napriek bojovnému výkonu, rumunskému Dinamu Bukurešť 30:32 (15:16), keď o víťazstve súpera rozhodli góly Ghoineu počas prísneho vylúčenia Santosa v závere zápasu.

Dinamo tak získal do tabuľky ďalšie dva body, celkovo ich má na 5. mieste päť a odpútalo sa od nášho klubu, ktorý ostal s dvoma bodmi na 6. priečke.

Tatran mal lepší vstup do zápasu

Viedol 3:2, ale domáci potom využili viacero zaváhaní hostí a v 19. minúte si vypracovali päťgólový náskok (10:5). Tatran, ktorý duel odohral prakticky s ôsmimi hráčmi v poli, však zlepšeným výkonom ešte do prestávky znížil rozdiel na jediný gól.

V úvode druhého polčasu aj vyrovnal, ale Dinamo si v ďalšom priebehu držalo tesný náskok. Ten dokázali zverenci Slavka Golužu osem minút pred koncom trojgólovou šnúrou vyrovnať.

O všetkom však rozhodlo prísne vylúčenie Santosa v 56. minúte za stavu 29:29, ktoré domáci potrestali tromi gólmi a Tatran už na vyrovnanie nemal dostatok času.

Najlepším strelcom zelenobielych v zápase bol brazílsky legionár Pedro Pacheco, autor 7 gólov (zo siedmich pokusov). Na Tatran čaká po dlhej ceste z Rumunska, odkiaľ sa má vrátiť v sobotu popoludní, ďalší duel už na ďalší deň.

V nedeľu v Hlohovci

V nedeľu 21. februára sa od 16. hodiny predstaví v Niké handball extralige na palubovke Sporty Hlohovec. Následne si ale Prešovčania neplánovane odpočinú, pretože duel proti nemeckému Füchse Berlín sa napokon v avizovanom termíne (utorok 23. februára) neuskutoční.

Najbližším súperom v Európskej lige tak bude opäť rumunské Dinamo, ktoré v dohrávke 3. kola privíta v Tatran handball aréne v utorok 2. marca od 20:45 hod. Tomuto zápasu bude ešte v sobotu 27. februára predchádzať duel SEHA Gazprom ligy na palubovke Eurofarmu Pelister v Bitole.

10. kolo: CS Dinamo Bukurešť (Rum.) - Tatran Prešov 32:30 (16:15)

Zostava a góly Tatrana: Čupryna, Colodeti – Rábek 4, Santos 4, Pacecho 7, Fech, Rečičár, Michalka 3, Grzentič 1, Hernandez 6/3, Carapkin 5.
Najviac gólov súpera: Ghionea 8/3, Kuduz a Shebib po 7,
7-metrové hody: 3/3 – 4/3, vylúčenia: 4:2.
Priebeh: 0:1, 2:3, 7:3, 10:5, 10:8, 11.10, 14:11, 15:13, 16:14, 16:16, 19:17, 22:21, 25:24, 27:24, 27:27, 29:29, 32:29.

Tatran nastúpil na zápas iba s 11 hráčmi, vrátane dvoch brankárov. Chýbal predovšetkým Jihed Jaballah, ktorý pre problémy s chrbtom do Rumunska necestoval. Skóre duelu otvoril práve z pozície pivota Roman Carapkin, ktorý pri Jaballahovej neúčasti musel odohrať takmer celý duel nielen v obrane, ale aj útoku (zaznamenal napokon päť gólov so stopercentnou streleckou úspešnosťou).

Tatran si udržiaval vedenie do stavu 3:2 a Santos mohol z rýchleho protiútoku zvýšiť na 4:2. Zoči-voči Saeidovi ale prestrelil a odpoveďou bola päťgólová šnúra domácich hráčov, ktorí otočili stav na 7:3.

V 19. minúte natiahli domáci rozdiel už na päť gólov (10:5), Tatran ale dokázal využiť dvojminútový trest domácich a tromi gólmi znížil na 10:8. Žiaľ, ďalší útok zníženie na rozdiel jediného gólu nepriniesol, naopak po zbytočnej strate bol rozdiel opäť trojgólový.

Zelenobieli ale bojovali ďalej

Dvoma gólmi sa predsa len dostali na najtesnejší rozdiel (11:10, 12:11). Dinamo opäť ušlo na 14:11, ale záver prvého polčasu vyšiel lepšie zelenobielym, ktorí v poslednej minúte prvého dejstva opäť skresali náskok súpera na najtesnejší rozdiel 15:16.

Hneď v úvode druhého polčasu Rábek vyrovnal na 16:16. Domáci ale náš tím do vedenia nepustili, naopak držali si jedno- až dvojgólové vedenie. Oba tímy sa presadzovali v útoku, naopak brankárom po zmene strán zákroky príliš nepribúdali.

V 49. minúte odskočili domáci prvýkrát po zmene strán na trojgólový rozdiel (27:24), Tatran ale hneď odpovedal a v 53. minúte vyrovnával po trojgólovej šnúre Michalka na 27:27.

Za stavu 29:29 vylúčili rozhodcovia veľmi prísne Santosa a to sa ukázalo ako rozhodujúci moment zápasu. Ghoinea zo sedmičky upravil na 30:29 a rovnaký hráč počas presilovky z kontier zvýšil na 32:29. Tatran síce znížil a mohol sa priblížiť aj na rozdiel gólu, ale presný zásah Hernandeza v závere rozhodcovia neuznali.
(18:02, IK, foto: tatranpresov.sk)