Prešovskí volejbalisti opäť bližšie k cennému kovu

798x
04. Apríl 2021
Ujali sa vedenia
Prešovčania vyhrali a v sérii sa ujali vedenia 
 
V druhom zápase série o 3. miesto v extralige mužov vyhrali volejbalisti VK MIRAD UNIPO Prešov vo východniarskom derby nad VK KDS-Šport Košice 3:2 a v sérii o bronz, ktorá sa hrá na tri víťazstvá, sa ujali vedenia 2:1. Štvrtý zápas je na programe v stredu 7. apríla o 19.00 v Košiciach.
 
Priebeh stretnutia Prešov začal raketovo, v prvom sete nedal hosťom šancu a vyhral 25:13. Druhý set sa vyvíjal lepšie pre Košičanov, ktorí vyhrávali 14:6 a 19:11.
 
Domáci však znižovali manko, pri Sopkovom servise znížili zo 14:21 na 19:21 a dostali sa do hry. Košice ešte viedli 23:19, ale domáci otočili na 24:23 a napokon vyhrali takmer stratený set 26:24.
 
 
Tretí set bol vyrovnaný a v koncovke ho pre seba získali Košičania (22:25). Hostia ožili, boli lepší aj v štvrtom sete a vyrovnali na 2:2. V tajbrejku si Prešov hneď v úvode vypracoval vedenie a nepustil ho do konca.
 
Piaty set vyhral domáci 15:10 a v sérii vedú 2:1. Prešov potiahol opäť Lukasz Szarek, ktorý zaznamenal 27 bodov (3 bloky). Domáci mali až 17 blokov, po tri okrem Szareka aj Mudo, Ivo Mikovčík a Ľuboš Macko. Rovnako 27 bodov si pripísal aj košický univerzál Patrik Lamanec, smečiar Lukáš Smolej 20.
 
Hráči zápasu: Lukasz Szarek (Prešov) - Lukáš Smolej (Košice).
 
Marek Kardoš, tréner VK MIRAD UNIPO Prešov: „Bolo to viac vybojované ako vyhrané. Osobne si myslím, že sme dnes zo zóny 4 nehrali veľmi dobre. Našťastie nám tam v tajbrejku zahral Miško Hudák výborne. Trápime sa v zóne 4, nie je to ono a zbytočne vznikajú nedorozumenia v príjme.
 
Už 8 mesiacov robíme na zóne zodpovednosti, na preberaní priestoru jeden za druhého a robíme to, ale nie vždy. A táto disciplinovanosť, to je najväčší rozdiel. Napríklad Košice boli dnes disciplinované a celkovo hrajú disciplinovane. My sme veľmi dobre začali brániť v piatom sete a to bol kľúč.“
 
 
Richard Vlkolinský, tréner VK KDS Šport Košice: „Tak, pravdupovediac čísla som nevidel, takže vlastne nejaký taký relevantný, presný výstup toho, že by som okomentoval zápas asi by nebol presný. Ja sa na to pozerám skôr z emočného hľadiska a to je to, že tá daň za ten volejbal, ktorý sa snažíme hrať, variabilný a s perspektívou nejakou si vyberá nejakú tú daň. Takto by som to. Volejbal, ktorý hrávame s nejakou perspektívou s nejakou budúcnosťou a niečím, si vyberá určitú daň. Tak by som povedal, bodka.
 
Nemám príliš toho čo, že by som hráčov hanil, alebo aj veľmi chválil. Je to také medzi tými množstvo hlúpostí, ktoré robia a množstve veľmi dobrých vecí, ktoré spravili. Je to taký priemer, ale vyúsťuje vlastne v to, že v ten rozhodujúci moment strácame. Takže bodka. A, v podstate skúsime ten zápas hodiť za hlavu. Ja to vnímam viac tých pozitívnejších vecí, ktoré som tam videl z titulu mojich hráčov. Pozitívnejšie veci. A ten negatívny skúsime hodíme za hlavu a séria sa sťahuje ku nám a pokračuje sa.“
 
Rozhodovali: J. Mokrý, P. Höger, I. Hudák, P. Dunčko.
(16:33, TS, J. Palenčarová, foto: Daniel Kohani)
Diskusia
Pridať komentár