VIDEO | Slávka Tkáčová pretkala pandemický čas hudbou, s občianskym združením pomáha rodinám v núdzi

2367x
11. Apríl 2021
Talentovaná Bardejovčanka Slávka Tkáčová
Pozrite si videoreportáž 
 
Na sklonku roka 2019 zaplnila kinosálu Bardejovských Kúpeľov, kde uviedla do života nové CD. Nasledovala stáž v Portugalsku, ktorú sprevádzali dobrodružstvá i začiatok celosvetovej pandémie. Slávku Tkáčovú udalosti posledných mesiacov v umeleckom rozvoji nezabrzdili, práve naopak.
 
„Keď som sa vrátila v apríli do Bardejova, to už bolo všetko zabehnuté v tej korone. Potom sa trošku začali uvoľňovať opatrenia, tak sme natočili aj klip k novej piesni, cez leto sme stihli chvalabohu aj zopár koncertov. Potom sa to zase všetko uzavrelo, momentálne len plánujeme veci a uvidíme, kedy sa nám to podarí zrealizovať,“ uviedla speváčka Slávka Tkáčová.
 
Vysnívané konzervatórium 
 
Talentovaná Bardejovčanka úspešne ukončila vysokoškolské štúdium, no v ceste za vzdelaním pokračuje aj naďalej. Podarilo sa jej totiž dostať na vysnívané konzervatórium.
 
 
„Vo štvrtom ročníku na výške sa to vo mne opäť ozvalo, že to idem skúsiť. Povedala som si, predsa mám 23 rokov, nemám čo stratiť, som predsa mladá. Skúsila som to teda. Som veľmi rada, že ma prijali a že môžem byť študentkou konzervatória v Bratislave. Aj keď je to všetko teraz online, tá škola mi dala veľa,“ opísala mladá Bardejovčanka.
 
Výnimočný projekt Vnímajkovia 
 
Aj napriek tomu, že bol uplynulý rok pre mnohých ťažký, Slávke sa ho podarilo ukončiť spoluprácou na výnimočnom projekte s názvom Vnímajkovia.
 
„Celý tento projekt hovorí o tom, že by sme mali už v tom mladom veku podchytiť tú tému, že sme si naozaj všetci rovní. Či už je to Róm – máme ich myslím medzi sebou veľa, či už sú to ľudia hendikepovaní, slepí alebo s rôznou inakosťou, mali by sme ich brať medzi seba ako normálnych ľudí,“ podotkla speváčka.
 
Aktuálna nálada v umeleckom svete je rôzna. Jedným chýba pódium, iní si benefity domova vychutnávajú.
 
„Napríklad môj klavirista niekedy aj tri týždne nie je doma pri svojej žene a pri svojom dieťati. Teraz povedal, že má na to naozaj taký čas a dokonca ani nechce, aby toto obdobie skončilo. Takže sú podľa mňa také dva tábory,“ ozrejmila Slávka.
 
Aktívna v pomoci druhým 
 
Slávka je mimo umeleckej sféry aktívna aj v pomoci druhým. Spolu so sestrami založila občianske združenie, ktoré nielen neprispieva len k recyklácii oblečenia, ale takisto pomáha slovenským rodinám v núdzi.
 
 
„Podarilo sa nám obdarovať šesť rodín, z toho siedme obdarovanie bolo pre 28 detí. Bolo to na Vianoce, práve vtedy sa nám podarilo obdarovať jednu rodinu, s tým, že sme mohli obdarovať aj spomínané deti zo zlých sociálnych pomerov. Uskutočnili sme to spolu s jedným občianskym združením z Oravy, ale aj s jedným manželským párom. Ten sa nám pred Vianocami ozval, že nám chce venovať čiastku 500 eur do RecyVeci s tým, že by sme mohli obdarovať ešte niekoho. Za tie peniaze sme nakúpili darčeky a obdarovali sme deti,“ popísala členka občianskeho združenia.
 
 
Mladá speváčka využíva tento čas aktívne, no už sa veľmi teší na vychutnávanie slobody po uvoľnení opatrení.
 
„Teším sa naozaj aj na ľudí, s ktorými som sa už dlho nevidela, teším sa na Bratislavu. Teším sa na taký voľný pohyb, keď nebudem musieť premýšľať, či ma tu zastavia policajti, alebo či sa toto môže. Veľmi sa teším aj na moju sestru, ktorá býva na Orave. Mám tam aj malého synovca, s ktorým sme sa už dlho nevideli, tak sa teším, keď sa to všetko skončí a budeme sa môcť stretnúť,“ prezradila Slávka.
 
Uchovajme si radosť 
 
Pre bardejovskú rodáčku je optimizmus neodmysliteľnou súčasťou každého dňa, kúsok z neho posiela do všetkých kútov mesta.
 
„Mňa drží pri živote hlavne nádej, že toto všetko skončí. A čo by som chcela odkázať všetkým vám? Uchovajme si radosť. Myslím si, že keď je hlboko zakorenená v nás, tak vôbec nie je závislá na situáciách ani na tom, čo sa tu teraz deje,“ povzbudila talentovaná Bardejovčanka.
 
Slávka tento čas spríjemňuje svojim fanúšikom prostredníctvom sociálnych sietí a verí, že čoskoro bude môcť opäť potešiť ľudí aj naživo.
(12:15, red, foto: A Hucík, IG/slavkatk)
Diskusia
Pridať komentár