Život na sídlisku v Bardejove

1114x
17. Júl 2021
Život na sídlisku vďaka OZ Dobrá MyšLienka
Deti sa realizovali aj pri zdobení a stavaní mája 
 
Občianske združenie Dobrá MyšLienka v zimnom a jarnom období realizoval malý projekt pod názvom „Veselá zima na Komenského“. Projekt podporila Komunitná nadácia Bardejov, v programe „Deti a mládež“ sumou 270 €. Projekt bol zameraný na rozvoj komunitného života a susedských vzťahov v bytovom dome A8 na Komenského ulici v Bardejove.
 
Zložitá pandemická situácia a spoločenské obmedzenia výrazne sťažovali realizáciu projektu. Niektoré aktivity sa museli pozmeniť, niektoré aktivity sa museli zrušiť a nahradiť inými.
 
Medzi hlavné zrealizované aktivity patrili:
- výroba a osadenie 3 ks vtáčích búdok a kŕmidla pre veveričky, spojené s prikrmovaním vtákov a veveričiek slnečnicou a orechmi deťmi a rodičmi počas celej zimy
- spoločné osadenie vianočného stromčeka v parku pri bytovom dome, spojené s jeho zdobením deťmi a rodičmi
- spoločná brigáda detí a rodičov pri údržbe podbalkónovej záhradky
- oprava lavičky, preliezačiek a pieskoviska 
- „Stavanie detského mája“ v parku pri bytovom dome chlapcami a následné jeho zdobenie dievčatami
- spoločná opekačka detí a rodičov z bytového bloku na záver školského roka
 
POZRITE SI BOHATÚ FOTOGALÉRIU:
 
Aj keď pandemická situácia náš život komplikuje, realizáciou projektu sa podarilo upraviť okolie bytového domu, spestriť komunitný život v bytovom dome, utužiť susedské vzťahy, vznikli aj nové priateľstvá. A to je základ na to, aby sa nám v tomto prostredí dobre spolunažívalo.
 
Touto cestou sa chceme poďakovať všetkým našim susedom z bytového domu A8 na sídlisku Komenského v Bardejove. Všetkým deťom i rodičom ktorí sa zapojili, ale aj všetkým, ktorí nás podporovali morálne pozitívnymi ohlasmi a úsmevom.
(19:01, OZ Dobrá MyšLienka)
Diskusia
Pridať komentár