Hokejisti v 1. kole 2. ligy seniorov prehrali

942x
03. Október 2021
Bardejov sa vytrápil s Trebišovom len tretinu
Bardejov nestačil na Trebišov

V úvodnom kole 2. hokejovej ligy seniorov HK Bardejov prehral s HK Trebišov 1:5. V sobotu 2. 10. diváci dodržiavali pandemické opatrenia. Pri vstupe sa každý zapísal do listiny účastníka a uviedol svoje číslo telefónu.

Slabšia disciplína a vylúčenia

V 1. tretine mali oba tímy po troch vylúčených, po 20. minúte bolo bez gólov. Dokonca po výmene strán Duračinský s Polačkom nabili puk kanonierovi Leščišinovi a bolo 1:0.

Škoda, že to bol jediný gól Hornošarišanov v novom ročníku. Po takmer štvrťhodine hosťujúci Matis dvomi gólmi otočil výsledok v prospech Zemplína na 1:2. Hančák mieril na 1:3.

Stalo sa, že hostia zvýšili vedenie na 1:4 v úvode záverečnej časti zápasu. Dvanásť minút pred koncom sa opäť ručne pobil domáci Česelka, odpovedal Majerník a trafil do bránky domáceho gólmana Smika na konečných 1:5.

Paulovský vytkol bitku Česelkovi

Aj v priebehu zápasu bolo v tíme domácich niekoľko dobrých momentov. Mohlo to byť v koncovke aj vyrovnanejšie. Tréner Marcel Paulovský to vyhodnotil takto.

„Prvá tretina vyzerala z našej strany veľmi dobre. Ešte sme vládali kondične korčuľovať, no mali sme aj veľa šanci. Vedel som, že to bude o brankároch. Hosťujúci Halász zachytal veľmi dobre. Viedli sme 1:0, ale nevyužili sme trestné strieľanie. Prišli chyby a odchádzali sme kondične. Chyby Česelkovi som vytkol, bol zbytočný faul. Po zápase sa mi ospravedlňoval. Disciplína a chyby boli výsledkom aj toho, že nevládali korčuľovať. Keď nejdú nohy, tak ruky idú zbytočne do faulov. Tak sa stalo, že dva góly sme dostali v presilovkách. Je to výzva na sobotňajší zápas s rezervou Brezna."

Bardejov - Trebišov 1:5 (0:0, 0:3, 0:2)
Góly: 22,58 Leščišin 1:0, 27,44 a 36,09 Matis 1:2, 36,53 Hančák 1:3, 46,58 Čopák 1:4, 53,24 Majerník 1:5.
Rozhodovali Tornay, Riš, Lukáč, 160 divákov.
HK Bardejov: Smik - Polaček, Česelka, Leščisin, Duračinský, Rychvalský, Osuský, Renčok, Laškody, Hajduk, Tkáč - Palko, Mryglot, Kašperán, Lúč, Lazur.
Ďalšie výsledky 1. kola skupiny Východ: Brezno B - Sabinov 6:3, Liptovský Mikuláš B - Rimavská Sobota 2:7, Kežmarok - HK Košice (pôvodne HK Čaňa) 10:0. 2. kolo: 9. 10. o 17.30 hod. Bardejov - Brezno B.
(20:22, J. Ščerbík, foto: FB/HK Trebišov)