Partizáni podľahli Skalici na jej pôde, trápia sa v koncovke

1403x
17. Október 2021
Bardejovčania sa snažili, no na Záhorí nebodovali
Bardejovčania prehrali rozdielom dvoch gólov 
 
V sobotu cestovali Partizáni na Záhorie. MFK Skalica dovtedy odohrala len 10 zápasov a získala 23 bodov, čo znamenalo piate miesto druholigovej tabuľky. Na štvrtú Podbrezovú strácala bod.
 
Železiari však mali o zápas viac (Podbrezová bude najbližším súperom Partizána na domácom ihrisku – 23.10.). V kádri MFK je aj exbardejovčan Brigant. Trénerom brankárov je odchovanec Partizána Martin Poloha.
 
V úvode hlavičkoval na bránu domácich Petko. Bol však v ofsajde. Hostia boli v úvodných minútach aktívnejší, ale domáci rýchlo prevzali iniciatívu, čoho výsledkom bol už v ôsmej minúte gól Briganta.
 
V 28. minúte prišlo striedanie hráča do 21 rokov. Tentoraz Konkoľ pobudol na ihrisku trošku dlhšie a nenaplnili sa očakávania fanúšikov z internetových diskusií, že zotrvá na ihrisku tradičné dve minúty. Tesným vedením domácich sa skončila prvá časť hry.
 
 
Aj v tej druhej boli domáci lepší a v 56. minúte Voleský poistil víťazstvo Skalice. Oba góly padli po chybách v obranných radoch. To, že na ihrisku po odchode Konkoľa chýbal útočník nesvedčí o pohode v kádri. Zaujímavosťou zápasu bolo aj to , že žlté karty videli obaja tréneri. Skalický Koscelník za „hodenie fľaše s vodou v technickej zóne“. Hosťujúci Šarmir za „verbálnu kritiku rozhodcu bez použitia vulgarizmov.“
 
MFK Skalica - Partizán Bardejov BŠK 2:0 (1:0)
Góly: 8. Brigant, 56. Voleský
Rozhodovali: Marhefka, Vitko, Súkeníková. ŽK: Koscelník, Voleský – Da Silva, Petko, Šarmír
Bardejovčania nastúpili v tejto zostave: Čikoš-Pavličko – Filipiak (50. Kružliak), Petko, Konkoľ (28. Stachura), Da Silva (70. Selimi), Horváth, Pacheco, Ikedi, Veličkovič, Keresteš, Maník
 
Po prehre v Skalici čakajú na Partizán ešte dve jesenné kolá (Podbrezová doma a Košice vonku) a dve predohrávky jarnej časti (Šamorín vonku, Púchov doma). Bardejovčania sú po trinástich kolách v tabuľke na štrnástom (zostupovom) mieste. Doposiaľ vyhrali len raz. Horšie je na tom len Námestovo. To je bez víťazstva. Slovan a Púchov zvíťazili dvakrát.
 
S piatimi nerozhodnými výsledkami sú futbalisti z Horného Šariša remízovými kráľmi druhej ligy. Štyri nerozhodné výsledky má na konte Púchov, tri Humenné, Žilina B a Dubnica (k 17.10.). Dosiahli skóre 11:18, t.j. 0,9 streleného a 1,38 obdŕžaného gólu na zápas. Menej gólov dali len Námestovo, Slovan, ale aj Trebišov. Partizáni doteraz vyhrali len raz.
 
Pri trinástich zápasoch strávili na ihrisku 1170 minút. Len 90 z nich bolo víťazných. Prvá séria Bardejovčanov bez výhry trvala sedem zápasov, t.j. 630 minút. Potom prišla výhra s Námestovom a následne ďalších 450 minút bez víťazstva.
(10:34, P. Cingel)
Diskusia
Pridať komentár