Poškodený Marko Lukáč i Bardejovská Nová Ves, rozhodca úradoval

5010x
17. Október 2021
Kvalita rozhodcov na Slovensku je nízka
Marko Lukáč (vpravo) patrí k najlepším hráčom Bardejovskej Novej Vsi 
 
V nedeľu 10.10. prehrala Bardejovská Nová Ves na domácom ihrisku s Veľkým Šarišom 1:2. Ku gólom hostí nie je čo povedať. Oba padli po chybách defenzívy domácich.
 
Tí prehrávali v prvom polčase už 0:2, ale kanonier Bardejovskej Novej Vsi Lukáč, pre ktorého sa v Bardejove nenašlo miesto, strelil v jeho závere kontaktný gól a šanca aspoň na bod opäť ožila.
 
V druhom polčase domáci ožili a snaha o zvrátenie výsledku bola evidentná. To by však rozhodcom stretnutia nesmel byť pán Pavol Tóth. Ten ovplyvnil priebeh zápasu a domácich evidentne poškodil. Aktívne hrajúci Lukáč vyrobil dva pokutové kopy.
 
Prvý rozhodca Tóth odignoroval. Po druhom evidentnom faule videl Marko Lukáč druhú žltú a vzápätí červenú kartu za „predstieranie pádu v pokutovom území s úmyslom oklamať rozhodcu“ (citácia zo zápisu o stretnutí).
 
 
Našťastie pre fair play bol delegátom VsFZ pán Miroslav Voroňák (delegát je poverenec zväzu, ktorý na zápasoch dohliada na splnenie podmienok pre uskutočnenie zápasu a dozerá na jeho priebeh i výkony rozhodcov). Pán Voroňák po stretnutí uviedol, že rozhodnutie rozhodcu bolo nesprávne, Lukáč videl kartu neoprávnene a mal nasledovať pokutový kop.
 
Na základe podnetu ŠK Milénium Bardejovská Nová Ves a zápisu pána Voroňáka komisia rozhodcov VsFz a Disciplinárna komisia zväzu rozhodli, že červená karta pre Marka Lukáča sa ruší a Novoveský strelec môže nastúpiť už v budúcom zápase.
 
Body, o ktoré obral Bardejovskú Novú Ves Tóth, už im nikto nevráti a môžu v záverečnom účtovaní chýbať. Rozhodnutie VsFZ však prinieslo aspoň satisfakciu a očistilo Lukáčove dobré meno. Mimochodom bola to jeho prvá červená karta počas jeho dlhej futbalovej kariéry na Slovensku i v zahraničí.
 
Úradná správa VsFZ č. 13/2021-2022, 15.10.2021: Bardejovská Nová Ves – Veľký Šariš na základe podnetu FK Bardejovská Nová Ves sa považuje podnet za opodstatnený. Na základe podnetu DK, KR konštatuje, že hráčovi D7 bol nesprávne udelený OT 2.ŽK+ČK. K priestupku hráča nedošlo.
(17:57, P. Cingel)
Diskusia
Pridať komentár