Prešovskí volejbalisti doma zdolali Prievidzu

531x
18. Október 2021
Poradili si s VK OSMOS
Domáci univerzál Patrik Lamanec pomohol svoju tímu 20-timi bodmi 
 
V zápase sobotňajšieho 4. kola základnej časti volejbalovej extraligy mužov sa z víťazstva tešilo domáce družstvo. Hráči VK MIRAD UNIPO Prešov si poradili s VK OSMOS Prievidza 3:1 (25:18, 25:20, 20:25, 28:26), keď po dvoch jasných setoch museli v závere odvracať hrozbu tajbrejku.
 
Hráčom zápasu sa stal prešovský nahrávač Peter Porubský. Na strane hostí to bol najviac bodujúci hráč, smečiar Michal Kilian, ktorý nazbieral 21 bodov. Domáci univerzál Patrik Lamanec pomohol svoju tímu 20-timi bodmi.
 
Povedali po zápase 
 
„Rád by som povedal, že som spokojný aspoň s výsledkom, ale žiaľbohu strata toho jedného setu a záver mrzí. Prievidza nastupovala v priebehu každého zápasu v trošku inom zložení. Nedalo sa na nich takticky pripraviť. Venovali sme sa sideoutom. Obranu sme dnes mali katastrofálnu. Jednak na sieti, jednak v poli. Týždeň sme to netrénovali a zrazu sa to všetko zabudlo. Nie som spokojný, ale máme čas a priestor sa pripravovať. Čaká nás ťažšie obdobie, v ktorom budeme hrávať viac zápasov v rade, napríklad utorok-sobota, štvrtok-sobota, musíme sa na to adekvátne pripraviť,“ uviedol Erik Digaňa, tréner VK MIRAD UNIPO Prešov.
 
„Gratulujem súperovi, trošku smoly šťastia na jeho strane. Na našej smoly. Niektoré veci nám nevyšli. Netrénujeme úplne ideálne, ale myslím si, že volejbal bol na oko diváka dobrý. Ešte tam bolo viacej taktických chýb. Na to, že dnes nahrával sedemnásťročný Paťo Kudra v podstate celý zápas a naša hra stojí zatiaľ na tej neskúsenosti troch hráčov. Mišo Kilian na účku, tam to ešte len skúšame. Viliam Fejt sa učí hrať volejbal. Myslím si, že sme predviedli solídny výkon. Bojovali sme. Miňo Javočík a Kubo Hukel sú skúsenejší hráči, potiahli ten tím. Narobili sme trošku stresov súperovi, ktorý bol favoritom. Akurát ma mrzí, že to je už asi štvrtá koncovka, ktorú sme takýmto spôsobom prehrali so silnejšími súpermi. My v Prievidzi začíname len budovať a vracať ten tím do základnej polohy a snažíme sa z toho polo profesionálu trošku vyjsť a uvidíme čo bude v januári,“ dodal Rostislav Chudík, tréner VK OSMOS Prievidza.
 
Rozhodovali: Martin Smolko, Peter Tiňo.
(11:41, J. Peregrinová, foto: D. Koháni)
 
Diskusia
Pridať komentár