Bardejovská Nová Ves i Gerlachov bilancujú jesennú časť štvrtej ligy

1600x
02. December 2021
Bilancia zástupcov okresu Bardejov v štvrtej lige
Marko Lukáč (vpravo) v drese Bardejovskej Novej Vsi 
 
Futbalisti ŠK Milenium 2000 Bardejovská Nová Ves sa po vypadnutí z tretej ligy predstavili v štvrtej lige, v skupine sever. Súťaž je, rovnako ako tretia liga, riadená Východoslovenským futbalovým zväzom.
 
Novovešťania začali dobre. V úvodnom kole porazili na domácom ihrisku nováčika z Marhane 2:0. Nasledovala však séria nevýrazných výkonov a hráči ŠK prichádzali o body doma i vonku.
 
Bardejovská Nová Ves funguje ako B – mužstvo druholigového Partizána a tak sa v jej farbách predstavili aj hráči z mestského štadióna. Ich kvalita však často nebola ani štvrtoligová (čo konečne vidieť aj na výsledkoch druholigistu) a béčku mnohí z nich výrazne nepomohli.
 
K zmene došlo po vyradení Marka Lukáča z kádra Partizána. V závere súťaže bardejovský odchovanec sypal gól za gólom a tak sa Novovešťania v tabuľke nenápadne posúvali smerom hore.
 
 
Predčasné ukončenie súťaže ich zastihlo na 10. mieste. K jesennému absolutóriu im chýba zápas s najlepším celkom IV. ligy zo Starej Ľubovne. Ten bol odložený pre COVID. Zaujímavý je najmä tým, že na lavičke Starej Ľubovne sedí bývalý tréner Partizána i ŠK Milénium Jozef Kukulský.
 
ŠK Milénium má ešte jednu „pozoruhodnosť“. V základnej zostave pravidelne nastupuje hrajúci tréner František Šott a s ním aj jeho devätnásť ročný syn Hugo.
 
Na súpiske Bardejovskej Novej Vsi figurovali: Kaščák, Lipták, Čikoš-Pavličko, Horváth, Theis, Konkoľ, T. Sosňák, Mikolaj, Gimecký, Kertzs, Pangrác-Piter, Peregrim, Valkučák, L. Sosňák, Pacheco, Škvarek, Remeta, Sopko, H. Šott, F. Šott, Selimi, N. Lukáč, Pivovarský, Gduľa, M. Lukáč, Podolskyi, Semanko. Realizačný tím: tréner František Šott, vedúci družstva Marcel Harbaľ, masér Ján Gmitter.
 
Už tradične si v tej istej súťaži vedú výborne futbalisti FK Gerlachov. Po polovici zápasov sú na vynikajúcom druhom mieste a na vedúcu Starú Ľubovňu strácajú štyri body.
 
Trénerom Gerlachova je bývalý futbalista Partizána Bardejov Vladislav Palša. S trénovaním začínal pri mládežníkoch Popradu. Pôsobil aj ako asistent v druholigovom Partizáne. Asistentom je Peter Frický, vedúcim družstva Ľuboš Havrila.
 
Na súpiske Gerlachova figurovali: Kačmár, Varešinský, Kyjak, Lazúr, Krafčík, Kica, Poliak, Feňo, Kyšeľa, Havrila, Miženko, Hoľpit, Ravlikovski, Benka, Molčan, Pavúk, Lenárt, Mokriš, Zápotoka, Rešetár, Stachura, Piľar
(16:12, P. Cingel)
Diskusia
Pridať komentár